– UNS i DNKiM zahtevaju hitnu reakciju srpskih predstavnika u kosovskim institucijama i Kancelarije poverenika za jezike zbog kršenja Zakona o upotrebi jezika, jezičke diskriminacije i albanizacije srpskog jezičkog prostora, navodi se u saopštenju.
Kako ističu, u protekla dva dana na adrese srpskih medija na Kosovu iz kosovskih institucija.
– Pre svih iz Vlade Kosova i kabineta predsednice Kosova, stiglo je više od 40 saopštenja od kojih su samo četiri bila sa prevodom na srpski jezik. Prevedena su samo saopštenja koja su stigla iz Skupštine Kosova, navode udruženja.
UNS i DNKiM osuđuju nastavak kršenja Zakona koji svim građanima na KiM garantuje slobodu govora i izražavanja kao i pravo na upotrebu maternjeg jezika i to sa mesta koja bi trebalo da služe kao primer transparentnosti i poštovanja zakona.
O ovom problemu, DNKiM je obavestio i Kancelariju poverenika za jezike na Kosovu.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.









































