Poslanik Demokratske partije Kosova Ardian Kastrati izneo je podatke prema kojima je 200.000 ljudi emigriralo sa Kosova, a kao glavni razlog spominje se nedostatak posla.
Koristeći statističke podatke da ilustruje razmere problema, on je rekao da je Kosovo pretrpelo značajan pad broja stanovništva poslednjih godina.
– Trenutno imamo 130.000 stanovnika manje, međutim, brojke su mnogo veće. Ako uzmemo rađanje, trend rađanja i oduzmemo broj umrlih, danas imate potencijalno 400.000 stanovnika manje na Kosovu – rekao je Kastrati.
On je direktno povezao masovan odlazak u emigraciju sa lošim upravljanjem i nedostatkom ekonomskih prilika na Kosovu.
– Od ovog broja, oko 200.000 osoba je emigriralo i vrlo je jasno da su razlog loše upravljanje i nepovoljne ekonomske prilike – naglasio je Kastrati.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































