Kineski nosač aviona Šandong i drugi pomorski brodovi uplovili su u Južno kinesko more nakon devetodnevnih vežbi sletanja u Tihom okeanu, saopštilo je danas japansko ministarstvo odbrane.
Kako se navodi, Šandong je između 28. oktobra i 5. novembra južno od japanskih ostrva Mijako i istočno od Filipina imao oko 420 sletanja borbenih aviona i 150 sletanja helikoptera na Pacifiku, preneo je Rojters.
Tajvanska vojska je krajem prošlog meseca objavila da će njene snage nastaviti da nadgledaju kinesku pomorsku formaciju u Pacifiku, koju predvodi Šandong.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































