Austrijska vlada namerava da pripremi plan koji bi omogućio transfer u Austriji osuđenih kriminalaca iz takozvanih trećih država na izdržavanje kazne na Kosovo.
Kako je saopšteno u Beču, ministar unutrašnjih poslova Austrije Gerhard Karner razgovarao je o tome sa ministrom pravosuđa Danske Peterom Humelgardom.
Inače, Danska već radi na odgovarajućem sporazumu sa Kosovom.
U bilateralnom razgovoru se Karner raspitao za mogućnosti i planove Danske.
– Zatvorske ustanove, kakve planira Danska na Kosovu, deo su i austrijskog plana kancelara Karla Nehamera – podvukao je Karner.
Nehamer je u januaru predstavio „Plan za Austriju“, koji, pod tačkom „bezbednost“, sadrži „transfer osuđenih kriminalaca iz trećih država na izdržavanje kazne u treće države“.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































