Član šampionskog tima Francuske sa fudbalskog Mundijala u Rusiji 2018. godine prodao je zlatnu medalju za 71.875 dolara.
Kako prenose lokalni mediji, ime fudbalera nije poznato, a prodaje je obavljena na onlajn aukciji tokom pandemije koronavirusa.
Istovremeno, prodate su i dve zlatne medalje koje su pripadale Brazilcima, prva sa Mundijala u SAD 1994, a druga iz Japana i Južne Joreje 2002. godine.
Zlato iz Amerike je prodato za 48.000, dok je iz Japana i Južne Koreje dostiglo cenu od 50.000 dolara.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































