Lider Alijanse za budućnost Kosova Ramuš Haradinaj negirao je izjavu advokata iz Beograda Predraga Savića da će se naći na optuženičkoj klupi Specijalizovanih veća u Hagu.
Haradinaj je u objavi na Fejsbuk nalogu naveo da protiv njega nije pokrenut nikakav sudski postupak.
– Neki od naših medija preneli su lažne vesti kojima su izvor srpski eksponenti. Dostojanstveno sam branio čist rat OVK i nisam pod nikakvim sudskim procesom. Nastavljam da radim u odbrani vrednosti države – napisao je Haradinaj.
Savić je izjavio da je siguran da će se i Ramuš Haradinaj uskoro naći na optuženičkoj klupi Specijalizovanih veća Kosova, iako je već procesuiran u Hagu, i kako tvrdi, protiv njega je podignuta optužnica, ali nije još obelodanjena.
Zbog pravila „ne bis in idem“ – da niko ne može da bude osuđen dva puta za isto krivično delo, optužnica će biti manjeg obima, jer Haradinaj neće moći da odgovara za ono za šta je već oslobođen pred Haškim tribunalom.
Međutim, on će odgovarati po optužbama koje su formirane po naknadno prikupljenim dokazima istražitelja, siguran je Savić.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































