Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da je pretnje poslanika Dveri, koji su danas ispred Narodne skupštine čekali nju i ostale članove vlade, nisu uplašile niti sprečile da uđe u srpski parlament na glavni ulaz i da poslanicma i građanima podnese redovan izveštaj.
– Nikakav nasilnik iz SzS, ni Boško Obradović, neće me sprečiti da kao čovek i predsednik vlade uđem u Skupštnu i podnesem izveštaj poslanicima i građanima Srbije – izjavila je Brnabić u parlamentu odgovarajući na pitanje poslanika Marijana Rističevića dokle će vlada i MUP tolerisati nasilje opozicije i da li će država omogućiti da se sledeći izbori održe u redu i miru.
Brnabić je navela da je grupa poslanika Dveri danas sačekala nju i članove vlade ispred Skupštine u nameri da ih, kako je rekla, fizički zaplaši zbog čega ju je obzbeđenje posavetovalo da bi bilo bolje da u parlament uđe na zadnja vrata.
– Ja sam predsednica vlade i neću da ulazim na zadnja vrata Skupštine. Nismo se uplašili i nećemo pristati na ultimatume. Sačuvaćemo red i demokratski poredak – istakla je premijerka, prenosi Tanjug.
Dodala je da se članovi vlade nijednog jedinog trenutka, bez obzira na pretnje vešanjem, unošenje motornih testera, beskonačne vrbalne pretnje, nisu uplašili.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.











































