Na 25. Sarajevo Film Festivalu, u okviru programa Avant Premiere Gala, u Cinema Cityju sinoć su prikazane prve dve epizode kriminalističke serije BESA.
Serija je oduševila publiku u Sarajevu, a nastala je u međunarodnoj koprodukciji Adrenalina i Red Planet Picturesa, rađena prema najvišim produkcijskim standardima. U seriji igra više od 200 glumaca, a snimana je na 120 lokacija u regionu.

BESA je okupila međunarodnu i regionalnu ekipu autora i glumaca, predvođenu poznatim britanskim scenaristom Tonyjem Jordanom, proslavljenim sa TV serijama Hustle i Life on Mars. Jordan je, zajedno sa scenaristom Mladenom Matičevićem i timom pisaca iz našeg regiona, a po originalnoj ideji Srđana Šapera, kreirao prvi regionalni serijal koji zadovoljava sve standarde poznatih britanskih dramskih serija.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































