Profesor Dritero Arifi kaže da bi nemačka kancelarka Angela Merkel na oproštajnoj turneji po Zapadnom Balkanu iduće nedelje mogla da sa kosovskim premijerom Aljbinom Kurtijem razgovara o dijalogu Beograda i Prištine, možda čak i da ga posavetuje kako tom procesu da pristupi malo drugačije.
To će, smatra, biti ohrabrenje za Кosovo da nastavi reforme u evropskim integracijama.
Arifi navodi da je Merkel odredila Tiranu za sastanak sa premijerima Albanije, Кosova, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Severne Makedonije.
Smatra da oproštajnom posetom Merkel želi da ohrabri zemlje Zapadnog Balkana na njihovom putu ka evropskim integracijama, kao i da nastave reforme u ekonomiji i da regionalno sarađuju sa stanoviša Berlinskog procesa.
Arifi navodi da je Merkel, koja će 13. i 14. septembra imati oproštajnu turneju po Zapadnom Balkanu, bila jedan od šampiona koji je najviše lobirao za proširenje EU na ovaj region.
– Ovo je, s druge strane, loša sreća, jer završava mandat ne ostvarujući svoj san, odnosno integraciju Zapadnog Balkana u EU, ali verujem da će njeni sledbenici, posle izbora u Nemačkoj, nastaviti san o integraciji Zapadnog Balkana u EU – dodao je Arifi.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.












































