Pet miliona evra izdvojeno je rebalansom budžeta, a još pet miliona evra preusmereno je iz fondova civilne zaštite, rečeno je na sastanku kantonalnog premijera Muniba Husejnagića i komandanta Federalnog štaba civilne zaštite Jerka Ivanković-Lijanovića.
Pročitajte još:* JEZIVO: Zemlja gutala kuće u BiH * UŽAS: Pogledajte kako je voda progutala Doboj za 6 minuta! |
Husejnagić je rekao da je prema preliminarnim informacijama u Zeničko-dobojskom kantonu registrovano više od 2.000 klizišta koja ugrožavaju stambene objekte, "uništeno mnogo komunalne infrastrukture kako puteva, tako i vodovoda i kanalizacija, kao i privrednih subjekata".
Ivanković-Ljiljanović je rekao da je sada važno naći načina da se ugroženim građanima nadoknade štete.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.










































