Premijer Slovačke Robert Fico najavio je da Italija planira da povuče svoj sistem protivvazdušne odbrane iz Slovačke.
Reč je o sistemu koji je prošle godine privremeno prebačen u Slovačku, kako bi zamenio američki sistem protivvazdušne odbrane Patriot.
Fico je naveo da je dobio odgovarajuću poruku od italijanske vlade u vezi s povlačenjem sistema PVO, koji su pozajmljeni pre godinu dana, a iz razloga što Italija smatra da bi oni trebalo da budu na drugom mestu.
Fico je u tom kontekstu postavio pitanje – ko će štititi nuklearne elektrane i druge strateške ciljeve u Slovačkoj.
– Prvo je prethodna vlada Ukrajini donirala funkcionalni masivni ruski raketni odbrambeni sistem S-300. Zatim smo neko vreme ovde imali američke Patriot sisteme, ali oni su otišli, a sada će otići i Italijani – rekao je.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.










































