"Želimo da ugovorene obaveze budu ispunjene. Da bi se razgovori nastavili, trebalo bi platiti dugovanja", rekao je Janovski. Moskva navodi da Kijev duguje 3,51 milijardi dolara za gas i da je Ukrajini rečeno da od juna mora da plaća gas unapred.
Ukrajina želi da promeni uslove iz ugovora postignutog 2009. godine, o kojem je pregovore vodila prethodna vlada. Tim ugovorom određeno je da Kijev mora da otkupljuje određenu količinu, bez obzira na to da li im je potrebna ili ne, po ceni od 485 dolara za 1.000 kubnih metara gasa.
Pročitajte još:
Ruski "džin" Gasprom * "Evropi je potreban ruski gas" * “Od pomoći MMF-a Ukrajini, najviše profitira Gasprom“ |
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.








































