Američki plan o rešavanju palestinsko-izraelskog konflikta nije u potpunosti u skladu s rezolucijama Saveta bezbednosti UN o tom pitanju, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
– Postoji čitav niz rezolucija SB UN. Očigledno je da izvesne tačke ovog plana nisu u potpunosti u skladu s tim rezolucijama – rekao je Peskov za TV kanal Rosija-1.
On je dodao da negativne reakcije Palestinaca i više drugih zemalja na američki plan pokreće sumnje u vezi ostvarivosti tog plana, prenela je agencija Tas s.
– Mi vidimo reakciju Palestinaca, kao i reagovanje niza arapskih zemalja koje iskazuju solidarnost s Palestincima protiveći se ovom planu – kazao je Peskov, ukazujući da to izaziva sumnje u pogledu toga da li se on može realizovati.
Predsednik SAD Donald Tramp je 28. januara predočio ključne tačke plana za rešenje izraelsko-palestinskog konflikta koji se bazira na uzajamnom priznavanju.
Zabranjeno je preuzimanje, kopiranje ili prenošenje teksta, dela teksta ili fotografija sa sajta vesti-online.com bez izričitog navođenja izvora i aktivnog linka ka originalnom tekstu na našem sajtu.
Svako kršenje ovog pravila biće smatrano povredom autorskih prava i biće prijavljeno u skladu sa zakonom.













































