0
Nedelja 10.01.2016.
20:12 >> 22:10h

Srbija "UDAVILA" Hrvatsku!

Vaterpolisti Srbije nisu samo pobedili Hrvate na otvaranju Evropskog prvenstva u Beogradu. Izabranici Dejana Savića PREGAZILI su aktuelnog olimpijskog šampiona pred nešto više od 11.000 navijača u "Kombank areni".

Tanjug
Dominacija: Selektor Savić deli savete izabranicima

SRBIJA - HRVATSKA 13:6 (3:1, 4:2, 5:1, 1:2)

Repriza Svetskog šampionata u Kranju (11:4) viđena je u prvom kolu grupe B čime je nastavljena dominacija nad komšijama koji su poslednji put nadigrali "delfine" davne 2010. godine u polufinalu EP u Zagrebu (10:9).

Hrvatska nije imala ni promil šanse da načini iznenađenje protiv Srbije. Čak ni kad su poveli sa 1:0, jer je prednost Barakuzda vrlo brzo anulirana, a do kraja četvrtine stvari su došle na svoje mesto (3:1).

Kapiten Hrvatske Josip Pavić branio je nekoliko teških šuteva našeg tima, ali mu je trebalo tri para ruku da di zaustavio sve projektile Delfina. Razigrao se Mandić, pratio ga je Prlainović i na poluvremenu smo imali četirti gola viška - 7:3.

Vredi pomenuti da je nekadašnji igrač Partizana, a sada Pro Reka vezao treći, četvrti i pet gol našeg tima, a ovaj poslednje pomenuti je bio pravo malo remek-delo. U trećoj deonici bilo je jasno da će Hrvati doživeti potop u glavnom gradu Srbije, jer su se razigrali i ostali vaterpolisti.

Pavić je bio na vetrometini i samo je gledao kako mu ”buše” mrežu, dok je odbrana našeg tima bila granitna. Ukoliko je nešto i prolazilo, tu je bio Branislav Mitrović. U poslednjoj deonici i Gojko Pjetlović.

Najefikasniji u našem timu bili su mandić i Prlainović sa po tri gola.

OVDE PROČITAJTE TOK MEČA:

32. minut - KRAJ! Kakva dominacija naših momaka!
30. minut - Gocić nije dozvolio Hrvatima da izvedu prekršaj, pri čemu je zakačio protivničkog igrača i zaradio nesportski faul i isključenje. Peterac koristi Antonio Petković - 13:6.
29. minut - Tempo je drastično opao. Hrvati igraju za čast, gol Pavlovića - 13:5.
28. minut - Andrija Prlainović postiže treći pogodak na meču...
25. minut - Kao i do sada, Hrvatska prva stiže do lopte, ali ne postiže gol.
ČETVRTA ČETVRTINA
24. minut - Kraj treće deonice. Samo čudo treba da se dogodi da ne pobedimo.
23. minut - I kapiten Gocić se upisao u listu strelaca - 12:4.
23. minut - Gol Hrvata, prednost smanjuje Šetka.

22. minut - Nema stajanja! Mitrović je uplivao sa leve strane, a potom samo proturio loptu pored golmana Pavića - 11:3.

22. minut - Stefan Mitrović posle nekoliko finti ispaljuje hitac. Precizno, naravno - 10:3!
21. minut - Ako je u prethodnom napadu isteklo vreme, sada nije. "Demoliranje" Hrvata crno na belo - 9:3!
20. minut - Igrač više i... Gol! Vraćao se Marko Macan posle suspenzije, ali je Prlainović posle dve finte asistirao za slobodnog Ćuka na prvoj stativi, a ovaj je iz prve "tukao" ka golu Pavića.
19. minut - Počela je treća četvrtina.
TREĆA ČETVRTINA
18. minut - Poluvreme!
18. minut - Imali smo igrača više i realizovali napad. Strelac Jakšić - 7:3
17. minut - Projektil Bukića ostaje na prečki. Tajm aut Dejan Savić.
14. minut - Prlainović "kupi prašinu" iz ćoška gola. Srbija ne dozvoljava Hrvatskoj da se primakne - 6:3!
12. minut - Goleada u "Areni". Hrvati uzvraćaju preko Lončara.
11. minut - Mandiiiić! Majstorija srpskog reprezentativca za novih "plus tri".
10. minut - "Barakude" smanjuju zaostatak. Precizan je bio Bušlje - 4:2.
9. minut - Počela je druga deonica... Hrvati nisu realizovali prvi napad, ali zato naši momci jesu. Filipović precizan sa igračem više - 4:1.
DRUGA ČETVRTINA
8. minut - Kraj prve četvrtine!
7. minut - Goooool! "Bomba" Mandića - 3:1.
6. minut - Sava Ranđelović "pokupio" je odbitak i doneo prvo vođstvo Srbiji!
5. minut - Divna odbrana Mitrovića, u padu. I dalje je 1:1...
4. minut - Gosti nisu postigli gol sa igračem više, ali Srbija jeste, Prlainović! - 1:1.
2. minut - Setka šut iz daljine, Hrvati vode...

1. minut - Nervozan početak na obe strane, nerealizovani napadi.

* Navijači burno dočekali državni vrh. Salve zvižduka Tomislavu Nikoliću, Aleksandru Vučiću i Siniši Malom.
* Navijači u "Areni" zviždali zastavama Hrvatske, Crne Gore i Turske, dok su gromoglasnim aplauzom pozdravili zastave Grčke i Rusije.
* Na otvaranju šampionata je bio i orkestar Dejana Petrovića.