0
Utorak 27.10.2009.
16:35

Poraz Jankovićeve u Dohi, Dementieva pobedila Venus

Srpska teniserka Jelena Janković poražena je od Beloruskinje Viktorije Azarenke sa 2:0 (6:2, 6:3) u prvom meču završnog turnira Master serije u Dohi. Takođe, u Beloj grupi je Elena Dementieva preokrenula protiv Venus Vilijams (2:1), a u jedinom meču odigranom u utorak u okviru Kestenjaste grupe Serena Vilijams je slavila protiv Svetlane Kuznjecove sa 2:0.

Jelena Janković je u prvom setu, kao i u čitavom meču, delovala bezvoljno i bez snage, a njene lopte su često završavale u mreži ili u dubokom autu. To je i bio razlog zašto je Jankovićeva sa ubedljivih 6:2 nadigrana u prvom setu, koji je, čini se predala pri rezultatu 5:2, kada je izgubila svoj drugi servis.

Azarenka je u drugom setu i dalje igrala nadahnuto i sa malo grešaka i nije dozvolila Srpskinji da dođe do daha. Azarenka je došla do prednosti od 3:1, ali je potom Jankovićeva uzela servis protivnici i uspela da dođe do izjednačenja - 3:3. Međutim, naredna tri gema pripala su Beloruskinji, samim tim i meč koji je trajao 82 minuta.

Srpkinja se u drugom kolu, u sredu, sastaje sa najboljom svetskom igračicom, Ruskinjom Dinarom Safinom.

U prvom meču Kestenaste Grupe ruska teniserka Elena Dementijeva pobedila je Amerikanku Venus Vilijams rezultatom 2:1 (3:6, 7:6, 6:2).

Iako je lako izgubila prvi set, Ruskinja se u nastavku poptuno vratila u meč. Ključni

trenutak desio se u taj-brejku drugog seta kada je Ruskinja spasla jednu meč loptu i potom došla do trijumfa 8:6 i izjednačenja u setovima. U trećem setu psihološki uzdrmana Venus Vilijams nije imala nikakvih šansi i ubedljivo je poražena sa 6:2.

Drugi meč Kestenjaste grupe pripao je Sereni Vilijams, koja je sigurnom igrom pobedila Rusku teniserku Svetlanu Kuznjecovu sa 2:0 (7:6, 7:5).

Ruskinja se odlično držala u prvom setu protiv jake amerikanke i čak je povela u taj-brejku sa 5:2, ali je Serena uspela da dobije prvi set vezavši pet poena za redom. U nastavku je Vilijams sa jednim brejkom došla do prednosti koju nije ispuštala do kraja pa se na najbolji način osvetila za poraz njene starije sestre Venus.

Turnir u Dohi igra se za nagradni fond od 4.550.000 dolara.