0
Sreda 18.10.2017.
08:02

Vestionline sportski vremeplov za 18. oktobar

"Vestionline sportski vremeplov" je rubrika kojom ćemo u formi "dogodilo se na današnji dan" podsetiti na neke značajne datume - rođenja poznatih sportista, osnivanja klubova, velike utakmice... svakog kalendarskog dana u godini.

EPA/GEORGI LICOVSKI
Darko Pančev postigao gol Žalgirisu pre tačno 28 godina

Zvezdi pobeda, Partizanu drama

18. oktobra 1989. godine u prvoj utakmici 2. kola Kupa UEFA fudbaleri Crvene zvezde su opravdali ulogu favorita nad litvanskim Žalgirisom – ekipu iz Viljnusa su na "Marakani" savladali sa 4:1 (Savićević 30, Kanatlarovski 31, Pančev 33, Drizić 56 – Narbekovas 70). Izuzetno dramatičnu utakicu, sa čak sedam golova, odigrali su Groningem i Partizan – 4:3, u osmini finala Kupa kupova. Holanđani su poveli preko Mejera u 16, izjednačio je Bajović u 32, Ten Kart je u 35. bio strelac za 2:1, a Milko Đurovski u 45. ponovo poravnao rezultat. Domaćin je potom došao do prednosti od dva gola zahvaljujući Rosionu u 48. i Kovermansu u 74, ali je Đurovski još jednom uspeo da pogodi mrežu svog budućeg kluba, u 83. minutu i obezbedi Partizanu povoljan rezultat pred revanš.

Jugoslavija - Francuska 3:1

18. oktobra 1953. godine u prijateljskom meču u Zagrebu fudbalska reprezentacija Jugoslavije je, u sklopu priprema za kvalifikacioni susret za SP sa Izraelom, savladala Francusku sa 3:1. "Trikolori" su poveli pogotkom Marsela u 44. minutu, da bi u nastavku Veselinović u 47, Rajkov u 55. i Dvornić u 61. minutu preokrenuli rezultat i plavima doneli pobedu.

Mihael Štih

18. oktobra 1968. godine rođen je Mihael Štih, nekadašnji nemački teniser i bivši drugi igrač sveta. Najveći uspeh u karijeri ostvario je 1991. kad je osvojio Vimbldon pobedivši zemljaka Borisa Bekera. Na ovom prestižnom turniru trijumfovao je i u dublu 1992 (zajedno sa Džonom Mekenroom), a igrao je u još dva gren-slem finala u sinlgu (US open 1994, Rolan Garos 1996). Od 1988. do 1997. ukupno je osvojio 18 turnira i zaradio 12,5 miliona dolara. Na Olimpijskim igrama u Barseloni 1992. osvojio je zlatnu medalju u dublu, u paru sa Borisom Bekerom.