0
Sreda 08.05.2013.
21:18

Zvezda povela sa 2:1 protiv Radničkog

Vaterpolisti Crvene zvezde pobedili su ekipu kragujevačkog Radnički sa 8:7 (2:3, 2:0, 1:1, 3:3) u trećoj utakmici finalne serije prvenstva Srbije, čime su poveli u finalnoj seriji srpskog šampionata sa 2:1.

Odlična atmosfera i veliko slavlje vaterplolista Ctrvene zvezde

U prvom meču Zvezda je u Beogradu slavila sa 11:10 posle dva produžetka, dok je Radnički uzvratio sa 9:8 u Kragujevcu. Oba meča su odlučena golovima u poslednjim sekundama, dok je u trećoj utakmici Zvezda imala prednost od 8:7, a Radnički je imao poslednji napad i dva igrača više, ali ga nisu iskoristili.

Kragujevčani su u odnosu na drugi susret bili jači za Damira Burića, kome je istekla kazna, ali i slabiji za Vanju Udovičića, koji ni u večeras nije mogao da pomogne ekipu.

S druge strane, junak meča bio je 20-godišnji Sava Ranđelović, koji je postigao tri gola za Crvenu zvezdu i tako je vodio tim do pobede. Dva je dodao Boris Vapenski, dok su po jednom strelci bili Viktor Rašović, Duško Pijetlović i Andrija Prlainović.

U Radničkom su Damir Burić, Filip Filipović i Đorđe Filipović postigli po dva pogotka, dok je Aleksandar Ćirić dao jedan.

Gosti su posle prve četvrtine imali prednost od 2:3, ali su crveno-beli drugi deo igre rešili u svoju korist sa 2:0, pa je na poluvremenu Zvezda imala gol prednosti - 4:3.

U nastavku izabranici Dejana Savića su u dva navrata imali i dva gola prednosti, ali je Radnički pred kraj meča imao dve prilike da izjednači, ali nije uspeo.

Četvrta utakmica finalne serije igraće se u subotu, 9. maja od 19.00h u Kragujevcu.