1
Ponedeljak 18.07.2011.
16:14

Srbija demolirala Kinu u Šangaju

Vaterpolo reprezentacija Srbije deklasirala je na startu šampionata sveta domaću selekciju Kine rezultatom 17:5 (5:1, 3:0, 2:2, 7:2) i na najbolji način započela odbranu titule u Šangaju.

Već u prvoj četvrtini naši najbolji vaterpolisti su stavili Kinezima do znanja ko je najbolji. Srbija je ovaj deo igre dobila sa 5:1. U narednoj četvrtini su se svi redom raspucali pa je na poluvremenu na semaforu stajalo 8:1 za Srbiju, a tu je i bio kraj simpatičnih Kineza.

U nastavku meča Srbi su malo usporili riram ali ne I toliko da bi se domaćini vratili rezultatski u igru, pošto je pred poslednju četvrtinu rezultat glasio 10:3.

U poslednjoj četvrtini Udovičićevi puleni su se raspucali, a u strelce se čak tri puta upisao Vanja Udovičić da pi potop domaćina završio Andrija Prlainović drugim pogotkom na utakmici za konačan rezultat 17:5.

U noći između srede i četvrtka reprezentacija Srbije će od 3 časa i 30 minuta po srednjeevropskom vremenu igrati protiv Rumunije koja je u prvom kolu izgubila od Australije sa 9:8.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Mađarske rezultatom 11:10 (2:3, 3:2, 2:4, 4:1) u prvom kolu A grupe na Svetskom prvenstvu u Šangaju.

Crnogorci, koji na turniru učestvuju oslabljeni za Zlokovića, Paskovića i Mlađana Janovića, bili su bolji tokom većeg dela utakmice, ali su Mađari prelomili susret serijom 4:0 u finišu.

Peter Biroš bio je najbolji akter susreta sa četiri gola, dok je odličan bio i golman Nađ sa 11 uspešnih intervencija. U ekipi Crne Gore istakao se Aleksandar Ivović sa dva pogotka, dok je Denis Šefik imao devet odbrana.

U drugom meču A grupe Španija je ubedljivo savladala Kazahstan 18:5, dok su Australijanci u okviru C grupe bili bolji od Rumunije 9:8.

U okviru D grupe Hrvatska je savladala Brazil 10:5.