0
Utorak 15.11.2016.
19:20 >> 23:03h

Zvezda konačno dobila neizvesnu završnicu i to granitnom odbranom (VIDEO)

Crvena zvezda ostvarila je i drugu pobedu na gostovanjima, ukupno treću, u ovosezonskom izdanju Evrolige pošto je u meču 7. kola savladala ekipu Brosea u Bambergu sa 79:78 (11:14, 27:15, 20:32, 21:17).

Tanjug
Stefan Jović i ove sezone diriguje napadima Crvene zvezde

Ponovo crveno-beli nisu dobro otvorili meč, ali srećom bili su dobri u odbrani pa su posle prve deonice imali samo tri minuta manjka. Promene u petorci donele su i boljitak u napadu pa je tim Dejana Radonjića na krilima odličnog Marka Simonovića došao do čak 11 poena prednosti pred kraj poluvrema (27:38).

Međutim, neverovatnom serijom od 23:7 domaći tim je uspeo da napravi potpuni preokret i povede sa 50:45. NIje to pokolebalo Beograđane, koji su uspeli da uhvate priključak i ponovo uvedu meč u neizvesnu završnicu.

U poslednjoj deonici praktično se igralo koš za koš, timovi su se menjali u vođstvu, ali je na kraju ponovo proradila Zvezdina igra u defanzivi. Kada je Dženkins na 24 sekunde pre kraja pogodio za vođstvo od 79:78 postavljalo se pitanje šta će uraditi Radonjić. Verovao je svojoj odbrani, Lazić uz pomoć Bjelice i Simonovića je zaustavio Milera i pobeda je mogla da počne da se slavi.

Najefikasniji je bio Bjelica sa 18 poena, a pratili su ga Simonović sa 17 (trojke 3/4) Jović sa 12, Gudurić sa 11 i Dženkins sa 10 poena. Na drugoj strani Meli je ubacio 16, a Miler 14 poena.

Već u četvrtak Zvezda u Kombank areni u meču 8. kola dočekuje Emporio Armani.

Tok meča:

Četvrta četvrtina

40. minut - Miler je imao šut za pobedu, ali nije pogodio, pobede Zvezde 79:78
40. minut - Dženkins pogađa na 24 sekunde pre kraja - 78:79, Brose zove tajm-aut, domaćin ima napad do kraja meča
39. minut - Zizis se prošetao kriz Zvezdinu odbranu - 78:77
38. minut - Na drugoj strani Bjelica pogađa uz faul - 76:77, do kraja 1:40 minuta
38. minut - Posle skoka u napadu Simonović poravnava - 74:74
37. minut - Imala aje Zvezda tri šuta za povećanje razlike, nije uspela i usledila je kazna - trojka Milera - 74:72
36. minut - Serija traje, Lazić vraća Zvezdu u vođstvo - 71:72
36. minut - Zvezda hvata priključak, 4:16 do kraja - 71:70
35. minut - Trojka Štajgera za velikih +5 na pet minuta pre kraja - 71:66
35. minut - Zvezdi bi ponovo mogli da se osvete promašeni ziceri, posle Lazića i Jović ne pogađa koš u kontri jedan na nula - 68:66

33. minut - Pogađauju se samo trojke, Jović poravnava - 64:64

32. minut - Strelnieks vraća trojku - 64:61
31. minut - Trojkom otvara Gudurić 4/4 - 61:61

Treća četvrtina

30. minut - I ponovo užasna završnica četvrtine, Nemci postižu četiri poena, a Zvezda ništa - 61:58
30. minut - Nerešeno na 43 sekunde do kraja 3/4 - 58:58
29. minut - A onda još jedna - 58:57
29. minut - trojka Simonovića za priključak - 56:54
27. minut - Nema kraja propustima Zvezde i u napadu i u odbrani, od vođstva crveno-belih 38:27 do prednosti Brosea 50:45, serija 23:7
26. minut - Serija Brosea traje, ponovo vodi domaćin 47:45
25. minut - Sa tri vezane trojke Meli uspeva da potpuno vrati Brose u igru, krećemo od nule 43:43
24. minut - Ponovo mučenje Zvezde u napadu, ali održava razliku - 37:43, a Meli trojkama vraća domaće u igru 40:43
22. minut - Jović trojkom prekida seriju nemačkog tima - 34:41
21. minut - Prve poene u drugom poluvremenu postiže Radošević 31:38, a onda i Miler trojku za seriju 7:0

Druga četvrtina

20. minut - Kraj prvog poluvremena, Zvezda ima čak devet poena prednosti, a moglo je da bude i više da nije promašila čak šest slobodnih bacanja (6/12). Ponovo je Zvezda primila koš u poslednjoj sekundi prvog poluvremena
20. minut - Gudurić u kontri pogađa za velikih +10 - 27:37
18. minut - Zakucavanje Simonovića za vođstvo Zvezde 27:35
16. minut - Trojka Simonovića za 21:29, vraća Meli za 24:29
15. minut - Zvezda prvi put ima pet poena viška, serija 6:0 za 21:26
13. minut - Bjelica je ubacio svoj sedmi poen - 18:20, na drugoj strani trojka Strelnieksa 21:20
12. minut - Poenima Bjelice Zvezda prvi put vodi - 16:17
11. minut - Drugu deonicu trojkom otvara Dženkins - 14:14

Prva četvrtina

10. minut - Na seriju 4:0 Bamberga Bjelica postiže poene za 14:11 što je i konačan rezultat prve četvrtine
7. minut - Poenima Dženkinsa Zvezda ponovo dolazi na poen zaostatka
5.minut - Serijom 6:0 Zvezda hvata priključak - 8:7
4. minut - Prve poene iz igre za Zvezdu postiže Kuzmić
3. minut - Zvezda ponovo očajno otvara evroligašku utakmicu, gubi 8:1
3. minut - Brose je poveo sa 6:0 trojkama Štajgera
1. minut - Zvezda je orvorila meč šutem za tri poena promašio je Jović