0
Utorak 22.03.2016.
19:33 >> 22:17h

Srpsko finale ABA lige: Štimac popio Cedevitu na eks

U finalu plej-ofa ABA lige igraće dva srpska tima, Crvena zvezda i Mega Leks. U drugom meču polufinala, crveno-beli su pobedili Cedevitu 73:65 i ukupnim rezultatom 2:0 se plasirali u finale regionalnog takmičenja gde će braniti krunu od prošle sezone. Ovim trijumfom, četa Dejana Radonjića se gotovo sigurno plasirala u Evroligu.

aba-liga.com/KK Crvena zvezda Telekom
Crveno-beli u Evroligi: Stefan Jović, plej Zvezde

Još jednom se potvrdilo da Zvezda ima 10 podjednako dobrih igrača, i da uvek neko drugi iskoči. Pre nekoliko dana je to bio Marko SImonović, ranije Jović, Miler, Cirbes, Gudurić, a najbolji meč sezone odigrao je Vladimir Štimac, koji je sa 17 poena bio najbolji igrač meča.

Većim tokom meča, ekipe su se smenjivale u vođstvo. Zvezda je zahvaljujući sjajnom igrom Štimca, stigla na +7 tri minuta pre kraja, ali raspoloženi Gordić je uneo neizvesnost u meč. Domaćin je smanjio na 62:63. Poslednja dva minuta probudio se Kvinsi Miler, a tačku na trijumf stavio je Branko Lazić trojkom za 62:68, 45 sekundi pre kraja. Pre toga, bek crveno-belih imao je šut iz igre 0/6, ali kada je bilo najvažnije ruka nije zadrhtala.

Crveno-beli su plasmanom u finale regionalnog takmičenja obezbedili Evroligu, jer Mega ne može da igra najjače klupsko takmičenje, pa u nastavku sezone, četa Dejana Radonjića može da se okrene Evroligi, gde već u četvrtak (18.00) igraju u Krasnodaru protiv Lokomotive.

Junak Zvezdine pobede Štimac postigao je 17 poena (7/10 iz igre) uz 6 skokova, a pratili su ga Kvinsi Miler sa svih 14 poena u drugom poluvremenu uz takođe 6 uhvaćenih lopti i Stefan Jović sa 10 poena i 6 asistencija. Najefikasniji kod Cedevite bio je Džejkob Pulen sa 17, Nemanj Gordić je postigao 13, a Vajt 12.

40. minut - Trojka Lazića za pobedu - 62:68, još 45 sekundi do kraja. Zvezda na pragu trijumfa. Pilepić promašuje trojku, Jović rešava pitanje pobednika. Igraće se srpsko finale. Gordić jedini raspoložen kod domaćina - 65:69. Miler ne drhti ruka sa linije slobodnih bacanja - 65:71.

39. minut - Miler pogađa samo jedno slobodno bacanje - 60:63. Još 110 sekundi do kraja. Gordić smanjuje - 62:63. Miler pogađa, 10 poena - 62:65.
38. minut - Vajt pogađa ispod koša, domaćin samo na -2 - 60:62. Drama u Zagrebu!
37. minut - Gordić pogađa uz faul, Cedevita samo na - 4 - 58:62.
36. minut - Štimac je dobio petu ličnu grešku, ali je sjajno obavio svoj posao. Žganec smanjuje - 55:60. Gudurić za +7 Zvezde - 62:55.
35. minut - Štimac nezadrživ, 17 poena - 54:60.
34. minut - Tehnička greška klupi crveno-belih. Domaćin postiže jedno od tri slobidna bacanja.
33. minut - Štimac u seriju, 16 poena - 53:59.
32. minut - Trojka Pulena - 53:57.
31. minut - Pulen prekida seriju gostiju - 50:55. Opet Štimac, 14 poena centra Zvezde - 50:57.

30. minut - Kinsi zakucava, Zvezda na +4 - 53:49. Posle tri četvrtine - 49:55.

29. minut - Štimac pogađa jedno slobodno bacanje - 48:49. I Žorić samo jednom precizan - 49:49. Štimac u seriji, 49:51.
28. minut - Pilepić pogađa trojku - 48:48.
27. minut - Štimac sjajan večeras, devet poena - 45:48.

26. minut - Miler u kontri, novo izjednačenje - 43:43. Arapović pogađa dva od tri slobodna bacanja - 45:43. Miler za vođstvo Zvezde - 45:46.

25. minut - Smušena igra oba tima i u nastavku.
24. minut - Bilan pogađa iz nemoguće situacije - 43:41.
23. minut - Cirbes, serija 5:0 gostiju - 39:39.
22. minut - Opet Jović, solo prodor 39:37.
21. minut - Jović postiže prve poen u nastavku sa linije slobodnih bacanja - 39:35.
20. minut - Trojka Dangubića - 35:32. Posle prvog poluvremena - 39:34.
18. minut - Jović prekida Zvezdin post - 31:29. Pulen precizan - 33:29. Pulen u seriji, Cedevita na +6 - 35:29.
17. minut - Arapović pogađa ispod koša - 31:27. Radonjić traži tajm-aut. Zvezda očajna u napadu.
16. minut - Kinsi donosi izjednačenje Zvezdi - 27:27. Gordić pogađa - 29:27.
15. minut - Zvezda opterećena faulovima. I Micić ima tri lične greške. Štimac koš uz faul, Zvezda smanjuje - 27:25.
14. minut - Gudurić ima već tri lične greške, Pulen siguran sa linije slobodnih bacanja - 26:2o. Prvi peoni Štimca - 26:22.
13. minut - Zvezda loša u šutu za tri poena. Šest izgubljenih lopti gostiju.
11. minut - Novi poeni Gudurića - 21:18. Prva trojka Pulena - 24:18.

10. minut - Žorić nastavlja seriju domaćina - 19:12. Guduruić prekida seriju Hrvata - 19:15. Micić sa linije slobnodnih bacanja smanjuje - 19:16. To je kraj četvrtine. Oba tima igrala u serijama.

9. minut - Tehnička za Dejana Radonjića, nezadovoljan suđenjem trener Zvezde. Vajt nezaustavljiv - 17:12. Već 11 poena Amerikanca. 12:0 serija Cedevite.
8. minut - Bilan smanjuje prednost crveno-belih - 9:12. Serija domaćina 9:0. Radonjić traži tajm-aut.
6. minut - Cirbes pogađa ispod koša, serija 10:0 crveno-belih. Bilan prekida seriju Zvezde - 7:12.

4. minut - Četiri vezana poena Dangubića - 5:8. Zvezda u seriji, ovaj put Jović solo prodor - 5:10.

3. minut - Gordić povećava prednost domaćina - 5:2. Cirbes ispod koša siguran - 5:4.
2. minut - Trojka Vajta - 3:2. U Zagrebu ima i navijača crveno-belih.
1. minut - Utakmica je počela minutom ćutanja za žrtve terorističkog čina u Briselu. Prve poene postiže Kinsi - 0:2.

Crveno-beli su u žestok tempu utakmice. U petak su igrali u Malagi protiv Unikahe, a za dva . dana već ih očekuje novi meč u Evroligi, u Krasnodaru protiv Lokomotive.