0
Petak 11.03.2016.
19:16

Kinsi i "delije" srušili PAO: Zvezda sve bliža četvrtfinalu Evrolige

Crveno-beli su napravili još jedan korak bliže četvrtfinalu Evrolige. U paklenom ambijentu "Arene" pred više od 20.000 gledalaca, Zvezda je savladala Panatinaikos 69:67. Bio je to šesti trijumf čete Dejana Radonjića i matematički za prolazak u Top 8 potrebne su još dve pobede u naredna četiri kola.

Tanjug
Duel Jankovića i Dangubića

Ne samo da su crveno-beli ovim trijumfom stigli na korak do četvrtfinala nego su ostali i u borbi za drugo mesto koje donosi prednost domaćeg terena u nokaut fazi najjačeg klupskog takmičenja. U tvrdoj, rovovskoj borbi, bolje su se u finišu snašli domaćini.

8. Cedevita 2-8

Posle očajnog prvog poluvremena, u nastavku se razigrao Tarens Kinsi, koji je bio ključni igrač preokreta crveno-belih. U trećoj četvtini se raspadala igra gostiju. Kada je Vasilije Micić na početku poslednjeg perioda igre ubacio za 55:42, svi su već mislil da je sve gotovo.

Međutim, raspoloženi Eliot Vilijams ubacuje 11 poena za nekoliko minuta. Atinjani prave seriju 13:0 i drama je počela. Zvezda se trgla, poenima oporavljenog Kinsija (iskrenuo zglob krajem treće četvrtine) i Milera, stigla je na 64:57, 50 sekundi pre kraja.

Ali, ni to nije gotovo. Raduljica postiže poen uz faul, Dangubić gubi loptu, a Vilijams pogađa trojku, 64:63. Gosti prave faul, a Dangubiću ruka nije zadrhatala. Zakucavanjem Milera devet sekundi pre kraja, Zvezda je rešila pitanje pobednika, a Pavlović je uz zvuk sirene samo ublažio poraz "zelenih".

Sledeće nedelje, Zvezda gostuju Unikahi u Malagi.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 19, Rebić, Dangubić 9, Lazić 2, Micić 6, Tejić, Simonović 2, Gudurić 2, Jović 4, Miler 16, Cirbes 6, Štimac 3.

PANATINAIKOS: Hajns 5, Pavlović 7, Janković, Focis, Raduljica 11, Feldejn 4, Dijamantidis, Gist 9, Kalates 5, Kuzmić 5, Vilijams 17, Hanter 4.

40. minut - Cirbes siguran samo jednom sa linije slobodnih bacanja - 64:57. 50 sekundi do kraja. Raduljica pogađa uz faul - 64:60. 42 sekunde pre kraja, Zvezda ima loptu, taj-aut Zvezde. Dangubić gubi loptu, Vilijams pogađa trojku - 64:63. Dangubić pogađa sa linije slobodnih bacanja - 66:63. Kalates pogađa jednom - 66:64. Miler koš i faul - 69:64. Jpšdevet sekundi do kraja. Pavlović pogađa trojku uz zvuk sirene - 69:67. Kraj, velika pobeda crveno-belih.

39. minut - Jović greši. Tačno dva minuta pre kraja. PAO ima loptu. Kinsi pogađa, Zvezda blizu pobede - 63:57. Još 80 sekundi do kraja.

38. minut - Miler siguran sa linije slobodnih bacanja - 61:57.
37. minut - Raduljica smanjuje - 59:57.

36. minut - Miler pogađa iz teške situacije - 57:55. Kinsi siguran - 59:55.

34. minut - Opet Eliot Vilijams - 55:52. I opet Vilijams - 55:53. Nesportska lista greška Hantera, Gudurić promašuje oba slobodna bacanja. Opet Vilijams - 11 poena u ovoj četvrtini - 55:55. Drama u "Areni". Serija gostiju 13:0.
33. minut - Vilijams opet koban po crveno-bele, serija gostiju se nastavlja - 55:50, 8:0 serija PAO.
32. minut - Vilijams u seriji - 55:46. Kalates pogađa, 6:0 serija gostiju - 55:48.
31. minut - Micić opet sjajan prodor - 55:42. Vilijams smanjuje - 55:44.
30. minut - Hajns smanjuje - 51:42. Miler pogađa sa linije slobodnih bacanja. Posle tri četvrtine, vođstvo crveno-belih - 53:42.

29. minut - Micić odlično prodire, 49:40. Novi tajm-aut Đorđevića. Gudurić, Zvezda na +11 - 51:40.

28. minut - Šou Kinsija - 47:38. Feldin smanjuje, Kinsi se povredio posle pada. Izgleda je zglob u pitanju. Neizvesno je da li će se vratiti na parket.
27. minut - Hajns pogađa trojku, 43:38. Kinsi raspoložen u nastavku, njegovih 13 poena - 45:38.
25. minut - Kinsi za +6 - 41:35. Cirbes - 43:35. PAO se raspada, crveno-beli u žestokom naletu. Đorđević mora da traži tajm-aut.
24. minut - Kuzmić pogađa uz faul Jovića - 36:35. Trojka Dangubića - 39:35.
23. minut - Jović i Miler pogađaju, Zvezda na +4 - 36:32.
22. minut - Dangubić dobija tehničku zbog prigovora. Kinsi za izjednačenje - 32:32.
21. minut - Poeni Jovića, samo poen prednosti za goste - 30:31.
20. minut - Posle očajnog prvog poluvremena, PAO ima prednost - 28:31.
19. minut - Hanter pogođa ispod koša - 24:31.
18. minut - Hanter pogađa - 19:27. Kinsi pogađa trojku - 22:27. Vilijams pogađa prvi put na meču, gosti vode - 22:29. Prvi poeni Lazića, naravno sa linije slobodnih bacanja. Nema tečnosti u igri Zvezde - 24:29.
17. minut - Zvezda samo iz slobodnih bacanja može do poena. Miler smanjuje - 18:25.  Prvi poen Cirbesa, ali sa linije slobodnih bacanja, Zvezda samo tkao može do koša. Sreća po crveno-bele što ni gosti nisu raspoloženi.
16. minut - Neće Zvezdu šut za tri poena. Gist pogađa trojku uz faul Milera - 16:25.
15. minut - Feldin pogađa - 14:22. Štimac zakucava - 16:22.
14. minut - Zvezda teško do poena iz igre, PAO je izašao iz bonusa. Micić smanjuje - 14:20.
13. minut - Prvi poeni Simonovića - 13:20.
12. minut - Raduljica siguran pod košem - 11:20.
11. minut - Očajna igra crveno-belih. Štimac smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 11:18.

10. minut - I Kuzmić pogađa - 10:18. Posle prve četvrtine, PAO vodi - 18:10.

9. minut - Teško Zvezda stiže do poena. Micić sa linije slobodnih bacanja smanjuje prednost gostiju - 10:16.
8. minut - Gist zakucava, serija 10:0 gostiju - 6:12. Trojka Milera - 9:12. Novi poen Gista -9:14. Pavlović za + 7 Atinjana - 9:16.
7. minut - Radonjić mora da traži prvi tajm-aut, haotična igra Zvezde na startu, sa mnogo nepreciznih dodavanja i izgubljenih lopti. U igri su Simonović i Micić, umesto Jovića i Dangubića. Raduljica siguran sa linije slobodnih bacanja - 6:10.
6. minut - Raduljica postiže prve poene - 6:6. Kalates, za prvo vođstvo gostiju - 6:8.
5. minut - Pavlović poentira, još jedan nekadašnji igrač Partizana - 6:4.
4. minut - Gist zakucava - 4:2. Dangubić postiže prve poen iz igre za crveno-bele - 6:2.

3. minut - Nema koša više od dva minuta. Nervozan početak meča. Kinsi sa linije slobodnih bacanja postiže prve poena za Zvezdu - 2:0. Dangubić povećava prednost - 4:0. Nema još koša iz igre.

Meč je počeo minutom ćutanja za Dragana Nikolića, koji je u petak preminuo, u 73. godini.