0
Petak 18.12.2015.
18:09 >> 21:59h

Bavarci pali u paklu "Pionira": Zvezda u Top 16!

Tog aprila 1991. godine "nebo se otvorila", a sada je "Pionir" eksplodirao! Crvena zvezda se drugu godinu zaredom plasirala u Top 16 fazu Evrolige. U paklenom ambijentu "hrama srpske košarke", crveno-beli su savladali Bajern 85:76 i zauzeli treće mesto u Grupi A. Velikim trujumfom protiv čete Svetislava Pešića, srpski šampion je izborio novih 14 mečeva u najjačem klupskom takmičenju Starog kontinenta.

Tanjug
Stefan Jović, plejmejker Crvene zvezde maestralno je vodio crveno-bele do druge runde Evrolige

Crveno-beli su bili izgubljeni početkom poslednje četvrtine. Gubili su domaćini 67:56. U tim trenucima ništa nije polazilo od igre crveno-belima, a onda čudesni finiš. Zvezda je poslednju četvrtinu dobila 29:11. Prvo je Jović trojkom u poslednjim trenucima napada nagoveštio preokret. A onda na scenu stupa junak meča - Marko Gudurić.

Mladi bek crveno-belih sa dve brze trojke je ponovo vratio Zvezdu u igru, a onda paklenih poslednjih tri, četiri minuta. Razigrao se Cirbes i Jović, a tačku na trijumf čete Dejana Raodnjića stavio je Kvinsi Miler trojkom za 81:74, 48 sekundi pre kraja.

"Pionir" je tada eksplodirao, crveno-beli su još jednom pokazali da se nikada ne predaju, da imaju hrabro srce. Navijači crveno-belih poslednje sekunde meča dočekali su u euforiji, a oko 8.000 gledalaca ispratilo je goste čuvenim "Aufiderzen" (na nemačkom doviđenje). Tako su Bavarci ispraćeni 1991. godine, doduše tada sa "Marakane",  a sada iz "Pionira".

Veliki uspeh košarkaša Crvene zvezde!!!

CRVENA ZVEZDA: Vilijams, Rebić, Tompson 4, Dangubić, Lazić 6, Tejić, Simonović 8, Gudurić 16, Jović 9, Miler 21, Cirbes 17, Štimac 4.

BAJERN: Rivers 10, Tompson 17, Sejfert, Renfro 9, Micić, Đedović 8, Cipser 2, Savanović 19, Gavel 4, Majr, Tejlor 4, Brajant 3.

40. minut - Trojka Milera - 81:74- Zvezda na pragu Top 16! Još 48 sekundi pre kraja.  Rivers promašuje, Zvezda je u drugoj fazi Evrolige. Jović stavlja tačku na trijumf. Kraj utakmice - 85:76. VELIKA PŠOBEDA ZVEZDE!!!
39. minut - Fauliran Cirbes, slobodna bacanja za Nemca. Zvezda vodi 78:74, 90 sekundi do kraja drame.
38. minut - Cirbes hvata loptu pod košem. Jović gubi loptu, nesportska greška Lazića, on je završio meč. Rivers neprecizan jednom - 76:74. Bajern gubi loptu.
37. minut - Gudurić krade loptu, "Pionir" u transu. Cirbes za +3 - 76:73. Sjajna aistencije Jovića. Još 180 sekundi do kraja drama u "Pioniru".
36. minut - Renfro poentira iz kontre - 70:73. Gudurić drži Zvezdu u igri. Siguran sa linije slobodnih bacanja - 72:73.  Zakucavanje Milera - 74:73.
35. minut - Nova trojka Gudurića - 68:69. Miler, Zvezda vodi 70:69. Tompson uzvraća - 70:71.
34. minut - Trojka Gudrića uz faul Cipsera - 64:67. Zvezda se čudesnom serijom 8:0 vraća u igru za manje od minut igre. Gudurić pogađa dodatno bacanje - 65:67.
33. minut - Cirbes smanjuje - 58:67. Trojka Jovića - 61:67.
32. minut - Dve izgubljene lopte na startu poslednje četvrtine. Zvezda bez ritma. Savanović kažnjava - 56:67.
30. minut - Nova trojka Riversa - 54:65. štimac smanjuje - 56:65. Kraj treće četvrtine  - +9 za goste 65:56.
29. minut - Jović gubi loptu, Gavel za maksimalnih +7 Bavaraca - 59:52. Zvezda očajna u napadu u drugoj i trećoj četvrtini. Tompson koš uz faul - 54:59. Trojka Kejsi Riversa - 54:62.
28. minut - Rampa Milera. Cirbes je dobio treću ličnu grešku. Prajs Tejlor sigiran sa linije slobodnih bacanja - 52:55. Bajern povećava prednost  -52:57.
27. minut - Zvezdin Tompson smanjuje prednost, zakucavanje - 50:53. Konačno nešto da vidimo od Amerikanca - 50:53. Cirbes sa linije slobodnih bacanja vraća Zvezdu - 52:53.
26. minut - Đedović povećava vođstvo Bavaraca - 48:51. Neće Vilijamsa, nijedan poen povratnika u crveno-beli dres.Tompson za 48:53.
25. minut - Poeni Branka Lazića - 48:48. Poeni Savanovića - 48:50. Vraća se Jović, umesto Lazića.
24. minut - Loša Zvezda na startu treće četvrtine. Drugo vođstvo Bajerna - 46:48. U trećoj četvrtini 8:2 za crveno-bele. Radonjić je zatražio tajm-aut.
23. minut - Jović imatri lične greške. Đedović pogađa uz faul Lazića. Posle 2:2 na startu meča, drugo izjednačenje - 46:46.
21. minut - Prve poene u nastavku je postigao Simonović. Renfro postiže trojku - 46:43.
20. minut - Sjajan prodor i zakucavanje Gudurića - 42:37. Tompson pogađa uz faul Cirbesa - 42:40. Bavarci smanjuje na samo koš razlike. Prvi centar gostiju Brajant ima tri lične greške. Kraj prvog poluvremena - 44:40.
19. minut - Novi poeni Savanovića, 40:37.

18. minut - Poeni Savanovića, 13 poen Srbina - 38:35. Miler pogađa iz teške situacije ispod koša - 40:35.

17. minut - Trojka Kejsi Riversa, samo +3 za Zvezdu - 36:33. Kriza crveno-belih, pogotovo u napadu. Nema više one tečne igre sa početka meča. Poeni Gudurića - 38:33.
16. minut - Trojka Gudurića sa devet metara - 36:28. Tejlor smanjuje - 36:30.
15. minut - Tompson smanjuje prednost Zvezde - 33:28.
14. minut - Poeni Tompsona, Radonjić mora da traži tajm-aut. Izlaskom Jovića, Zvezda je izgubila nit u napadu. Bavarci se vraćaju u igru. Miler konačno prekida seriju gostiju - 33:26.
13. minut - Mala kriza Zvezde, bez poena više od tri minuta.
12. minut - Cipser smanjuje prednost Zvezde - 31:24.
11. minut - Renfro pogađa, prvi poeni Amerikanca  - 31:22.
10. minut - Štimac ubacuje prve poene na meču sa linije slobodnih bacanja - 31:20. Kraj prve četvrtine, vodi Zvezda 31:20.
9. minut - Miler u kontri dobija blokadu, a s druge strane Đedović poentira - 29:20.

8. minut - Sjajno zakucavanje Cirbesa - 27:18. Novi poeni Cirbesa, već 9 poena Nemca - 29:18.

7. minut - Treća trojka Savanovića - 25:16. Đedović smanjuje prednost - 25:18.

6. minut - Miler za +13 crveno-belih - 23:10. Savanović pogađa drugu trojku - 23:13. Cirbes siguran sa linije slobodnih bacanja - 25:13.

5. minut - Stefan Jović faul i koš - 16:5. Serija crveno-belih 11:0. Džo Brajant prekida seriju Zvezde - 16:8. Ali, Simonović vraća trojku, druga njegova na meču - 19:8. Savanović smanjuje, ali Miler opet pogađa trojku - 22:10.

4. minut - Lep prodor Lazića. Trojka Simonovića - 10:5. Nova trojka, ovaj put Milera, Zvezda već na +8 - 13:5. Pešić mora da uzme tajm-aut. Serija crveno-belih 8:0.
3. minut - Cirbes pogađa pod košem - 5:2. Savanović pogađa trojku - 5:5.
2. minut - Lazić sa linije slobodnih bacanja postiže prve poen za Zvezdu - 2:2. Cirbes sa linije slobodnih bacanja pogađa jednom - 3:2. Crveno-beli još bez koša iz igre.

1. minut - U startnoj postavi Zvezde je i Marko Simonović, koji je stisnuo zube iako je povredio zglog na meču sa Megom u ABA ligi. Zvezda nije iskoristila prvi napad. Tompson pogađa za Bajern.

U prvom meču u Minhenu, Zvezda je iznenadila Bavarce, pobedivši 90:79 i od tog meča kreće uspon čete Dejana Radonjića. Ukoliko Zvezda pobedi biće treća u grupi A, ispred šampiona Evrope Reala.