0
Petak 04.12.2015.
19:29 >> 23:05h

Nova herojska pobeda Zvezde: Pala "ruska legija stranaca"

Posle šampiona Evrolige Reala, u grotlu "Pionira" pao je i osvajač Evrokupa Himki. Crveno-beli su još jednom zadivili sve, odigrali fenomenalan meč i oborila na pleća skupocenu rusku "legiju stranaca" iz Podmoskovlja - 96:91. Ovim trijumfom, srpski šampion je stigao do skora 4-4 u Grupi A i sa velikim šansama da se dokopa Top 16 faze Evrolige u poslednja dva kola (verovatno će biti potreban trijumf u poslednjem kolu sa Bajernom u Beogradu).

Tanjug
"Delije" dale krila košarkašima Crvene zvezde

Nošeni frenetičnom podrškom 7.000 navijača u beogradskom "hramu košarke", četa Dejana Radonjića je još jednom pokazala da i najbolji mogu da padnu. Kao i protiv Reala, i ovaj put, crveno-beli su slavili boljom igrom u finišu. Nisu domaćini podlegli pritisku i kada je Jović izgubio loptu, minut i po pre kraja, kada su gosti smanjili na 88:86. U poslednjem minutu, prvo je Miler fenomenalno zakucao za 90:86, ali je Šved pogodio trojku - 90:89.

Tabela Grupe A

Fenerbahče 6-2, Himki 4-4, Bajern 4-4, Zvezda 4-4, Strazbur 3-5, Real 3-5.

U sledećem napadu, Jović je bio udvojen, ali je nekako dodao loptu Cirbesu koji zakucava. U narednom napadu, Miler lupa rampu Mileru, a Amerikanac zadaje završni udarac gostima iz Podmoskovlja.

Fanstastična igra crveno-belih. Opet su ton igre davali Cirbes i Miler, Jović je sjajno komandovao igrom, Vilijams nagovestio da će biti mega pojačanje. Uz odličnih nekoliko minuta Gudurića i Štimca i frenetično odbranu Simonovića nad najboljim igračem gostiju Tajrusom Rajtom, pao je strašan Himki.

Tanjug
Slavlje posle još jednom trijumfa (Foto: Arhiva)

Goste su nosili Koponen, Šved i Monija, dok je sjajno uštopovan Rajt, koji se nije video. Posle novog trijumfa, Top 16 je na dohvat ruke, a za to će biti najverovatnije potreban još pobeda u Beogradu protiv Bajerna. U sledećem kolu, Zvezda gostuje lideru grupe A Fenerbahčeu u Istanbulu.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 13, Rebić, Tompson 1, Lazić 4, Simanić, Simonović 5, Nastić, Gudurić 6, Jović 13, Miler 25, Cirbes 27, Štimac 2.

HIMKI: Rajs 5, Šved 28, Dragić 14, Oguston 10, Koponen 16, Jalčev, Ilnicki, Monija 12, Todorović 14, Honekat 2, Koširov, Šelekto.

40. minut - Kakvo zakucavanje Kvinsija Milera - 90:86. Šved vraća trojku, Zvezda pogađa - Cirbes zakucava - 92:89. Rampa Milera, Zvezda je pobedila, još jedna herojska pobeda Zvezde  -96:91.
39. minut - Cirbes u pravom trenutku, 88:82. Još jedna briljantna partija Nemca - 23 poena. Tri slobodna bacanja Šveda, velika greška mladog Gudurića. Iznudio je faul Rus - 88:84. Dva puta je pogodio bek Himkija. Strašna greška Jovića ispod koša, izgubio je loptu, a Koponen to kažnjava - 88:86. Drama se nastavlja.
38. minut - Koponen izjednačuje - 82:82. Nastavlja se triler u "Pioniru". Miler siguran sa linije slobodnih bacanja - 84:82. Jović solo prodor - 86:82.
37. minut - Zvezda smanjuje - 79:80. Zvezda opet vodi, trojka Gudurića, mini serija 5:0 - 82:80.
36. minut - Šved pogađa - 77:78. Serija gostiju 9:0 - 77:80. Dragić siguran sa linije slobodnih bacanja.
35. minut - Trojka Koponena - 77:76. Drama u "Pioniru"!
34. minut - Šved sa linije slobodnih bacanja prekida seriju od 7:0 Zvezde - 75:71. Vilijams pogađa ispod koša - 77:71.
33. minut - Poeni Štimca - 75:69. Miler promašuje trojku. Kurtinaitis traži tajm-aut. Gosti bez poena tri minuta.
32. minut - Trojka Milera -73:69. Simonović odlično čuva Rajsa.
31. minut - Miler pogađa - 70.69.
30. minut - Rajs pogađa - 66:67. Drama u "Pioniru". Vilijams siguran sa linije slobodnih bacanja - 68:67. Koponen opet za minimalnu prednost gostiju - 68:69. Posle 30 minuta - 68:69.
28. minut - Novi poeni Cirbesa sa linije slobodnih bacanja. Odličan "pik end rol" Jovića i Nmeca tokom celog meča - 63:65. Zvezda opet vodi, trojka - 66:65.
27. minut - Cirbes ne da gostima da se odlepe, faul i koš - 61:65. Čak 19 poena nemačkog centra.
26. minut - Treća trojka Monije  56:63. Dalekometna paljba Rusa. Jović vraža Zvezdu - 58:63.
24. minut - Miler smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 56:60.
23. minut - Himki na maksimalnih +8 - 60:52. Radonjić mora da traži tajm-aut.
21. minut - Lazić smanjuje, ali Šved pogađa trojku - 52:56.

20. minut - Trojka gostiju - 47:50 Koponen. Vraćaju domaći trojku - 50:50 Vilijams. Kraj prvog poluvremena - 50:53, opet trojka Rusa, Šved je pogodio. Raspucana oba tima.

19. minut - Gosti odmah odgovaraju - 46:47, prvi poeni Tajrisa Rajsa. Sjajni napadi oba tima.
18. minut - Zvezda nastavlja u sjajnom ritmu, 42:39. Miler je vezao sedam poena. Vilijams probudio crveno-bele. Crveno-beli u transu, serija 14:2 - 44:39, Cirbes najefikansiji sa 14 poena. Himki smanjuje - 46:44 preko Monije.
16. minut - Serija Zvezde 9:2 - 39:39. Miler sjajan.
14. minut - Dragić promašuje oba slobodna bacanja, Zvezda smanjuje Cirbes, faul i koš - 35:32.
13. minut - Koponen siguran - 29:35. Mnogo izgubljenih lopti Zvezde, Himki ima 5 skokova više.

12. minut - Todorović ispod koša pogađa - 29:31. Blokada omalenog Rebića nad Todorovićem. Zakucavanje Šveda, crveno-beli u krizi - 29:33, nema rešenja u napadu.

11. minut - Trojka gostiju, vodi Himki 29:27. Jović pogađa - 29:29.
10. minut - Vilijams pogađa sa linije slobodnih bacanja - 26:22. Šved zakucava - 26:24. S druge strane, Tompson povećava sa linije slobodnih bacanja - 27:24. Posle prve četvrtine, vođstvo Zvezde 27:26. Bilo je i +10, ali se Rusi vraćaju u igru.
9. minut - Miler iz teške situacije pogađa - 25:15. Trojka Dragića - 25:18. Dragić smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 25:20. Šved za seriju Himkija 7:0.
8. minut - Ogastin smanjuje - 21:13. Simonović pogađa posle asistencije Vilijamsa - 23:13.
7. minut - Trojka Vilijamsa - 21:10. Dragić smanjuje - 21:11.
6. minut - Prvi poeni Milera  -16:10. Cirbes siguran sa linije slobodnih bacanja - 18:10.
5. minut - Poeni Jovića. Novi poen Cirbesa - sedam poena već - 14:9. U igri je Markus Vilijams, menja Jovića.
4. minut - Kvinsi Miler već ima dve lične greške. Jović poentira iz kontre - 10:6. Kurtinaitis traži prvi tajm-aut. Dobar početak Zvezde. Trojka Monije - 10:9.
3. minut - Honekat samo jednom pogađa sa linije bacanja - 8:6.

2. minut - Trojka Alekseja Šveda - 5:5. Simonović vraća trojku - 8:5.

1. minut - Standardni zvižduci za himnu Evrolige. Utakmica je počela. Zvezdina petorka: Jović, Lazić, Miler, Simonović i Cirbes. Cirbes pogađa, Zvezda vodi 2:0. Ogastin pogađa s druge strane. Novi poen Cirbesa uz faul. Odličan početak Nemca  - 5:2.