0
Petak 06.11.2015.
19:18 >> 22:57h

Fener se poigravao sa očajnom Zvezdom!

Loša, gora, Zvezda! Crveno-beli su ostvarili i treći uzastopni poraz u Evroligi. Nije sramota izgubiti od bolje ekipe, što je bio Fenerbahče, ali opet je četa Dejana Radonjića, kao i protiv Himkija i Reala, odigrala bezidejno, jalovo, tragično. Iskusni gosti iz Istanbula samo su koristili greške Zvezde i sa pola gasa pobedili 74:60 u četvrtom kolu najjačeg klupskog takmičenja.

Tanjug
Rajan Tompson opet nije opravdao očekivanja armije navijača crveno-belih

Sada je definitivno jasno da ova Zvezda ne može bolje, da su pojačanja ovog leta totalni promašaj, pre svega Mekel i Tompson. Loša organizacija igre, slabi i bezopasni u napadu plejmejkeri Mekel i Jović nisu uspeli ni ovaj put da povežu redove srpskog šampiona, koji igra bez žara, energije, pa su slabim otporom gostima uspavali 16.000 navijača u "Areni."

Redosled A grupe: Himki i Fenerbahče po 3-1, Bajern i Real po 2-2, Strazbur i Crvena zvezda po 1-3.

Umesto da energiju sa tribina iskoriste več na startu meča, Zvezda je ušla mlako, dozvolivšu gostim da povedu 15:2 u petom minutu igre. Tu je već moglo da se nagovesti da crveno-beli nemaju šta da traže protiv turske "legije stranaca" koju predvodi Željko Obradović.

Ulaskom u igru Vladimira Štimca, crveno-beli su se trgli, imali priključak od pet-šest poena do sredine druge četvrtine, a tada je nekadašnji zvezdaš Pero Antić sa dve trojke odlepio Fener na dvocifremu prednost i u tu je bilo kraj nadanja.

I u nastavku susreta, četa Dejana Radonjića je počela kilavo, ne verujući da može da se ugrozi prednost tima iz Istanbula. Na kraju, u poslednjih pet minuta igrača se rekreativna košarka, prava uspavanka - Obradović je uveo turske klince, dok se Radonjić predao.

Naredne nedelje, Zvezda gostuje u Minhenu protiv odličnog Bajerna. Ukoliko Dejan Radonjić uskoro ne pronađe "čarobni štapić", šanse crveno-beli za Top 16 su minimalne.

CRVENA ZVEZDA: Rebić 3, Tompson 10, Mekel 2, Lazić 2, Simanić, Tejić 2, SImonović 4, Gudurić 6, Jović 4, Miler 4, Cirbes 10, Štimac 13.

FENERBAHČE: Hersek, Udoh 12, Mahmutoglu 2, Antić 14, Bogdanović 2, Jurceven 4, Slukas 8, Ugurlu 2, Veseli 11, Kalinić 2, Muhamed 11, Datome 6.

40. minut - Atraktivno zakucavanje Veselog, trojka Rebića. Kraj utakmice - 74:60 za goste.
39. minut - Uspavanka u "Areni". Pobednik se već odavno znao...
38. minut - U igri je i Boriša Simanić. Dobija aplauze mlada nada crveno-belih. Dobar prodor Gudurića. Koš mladog beka, uz faul Antića - 56:68.
37. minut - Štimac se bori, 13 poena, smanjuje prednost gostiju - 53:67.
36. minut - Štimac najboilji u timu Zvezde, 11 poena.
35. minut - Miler zakucava, 49:65, ali kasno od Amerikanca. Cirbes mora na klupu zbog pete lične greške.
33. minut - Obradović je dao šansu i rezervistima Jurcevenu i Urlu, dok se Radonjić predao.
30. minut - Opet Antić pogađa trojku, treću, Fener na maksimalnih +19 - 59:40. Kraj treće četvrtine - 42:59.
29. minut - Judo je postigao 12 poena za goste, Fener rutinski stiže do pobede. SImonović konačno pogađa, posle tri minuta koš Turaka.
28. minut - Zvezda ne ume ni iz kontre 2 na 1 da postigne koš, zbunili se Mekel i Tompson. Očaj crveno-belih. Nekoliko praznih napada sa obe strane. Zvezda ni otvorene šuteve ne može da pogodi.
25. minut - Judo pogađa - 53:36, gosti koračaju ka sigurnom trijumfu. Cirbes smanjuje - 38:53.
23. minut  - Muhamed prolazi pored odbrane Zvezde kao pored turksog groblja, očajna, bleda Zvezda. Nema energije, publika se uspavala. Mekel pogađa prvi put  - 35:51. Poražvajuće za Izraelca.
22. minut - Tompson pogađa - 33:47. Ali Muhamed je raspoložen u nastavku - 33:49.
21. minut - Datome povećava prednost gostiju - 31:47.

20. minut - Zvezda ništa ne može da pogodi u napadu. Gosti kažnjavaju jalove crveno-bele. Muhamed pogađa, Zvezda u kanalu - 29:45. Atmosfera u "Areni" kao u pozorištu. Miler siguran sa linije slobodnih bacanja, 31:45. Kraj poluvremena - 31:45!

19. minut - Datome za maksimalnih +14 - 43:29.

18. minut - Konačno poen Jovića, 29:38. Antić "ubija" Zvezdu, 29:41. Sjajna partija nekadašnjeg centra Zvezde.
17. minut - Mekel i Jović bez poena u timu Zvezde. Škripi na poziciji pleja. Judo precizan, opet Fener ima dvocifrenu prednost - 27:38.
16. minut - Šesti poeni Cirbesa - 27:33. Gosti ne daju prednost. Nova trojka Fenera, Ali Muhamed postiže prve poene, 27:36. Fener bolji, sigurniji, tečniji u napadu.
15. minut - Trojka Antića, 25:33.
14. minut - Prvi poeni Bogdanovića, 23:30. Odličan prodor Tejića - 25:30.
13. minut - Prvi poeni Simonovića, 23:28. Obradović traži tajm-aut. Zvezda ima dobar rezultat, gosti su stali posle odlične prve četvrtine.
12. minut - Prvi poeni Datomea, 21:27. Veseli sa linije slobodnih bacanja povećava prednost gostiju, 21:28.
11. minut - Cirbes postiže četvrti poen, 21:25. Zvezda se vraća u igru posle katastrofalnog starta.
10. minut - Sa linije slobodnih bacanja u listu strelaca se upisao i Kalinić - 16:25. Trojka Tompsona - 19:25. Kraj prve četvrtine. Bolji početak Fenera, ali se Zvezda vratila u igru zahvaljući Štimcu i Tompsonu.
9. minut - Lazić krade loptu Muhamedu, koji je dobio nesportsku ličnu grešku i sa linije slobodnih bacanja postiže prve poene - 16:21. Opet pogađa Pera Antić uz faul Milera, 16:24. Opet se Fener odlepio.
8. minut - S druge strane, raspoložen je Jan Veseli, 14:21.
7. minut - Štimac pogađa uz faul Juda - 12:17. Sedam vezanih poena ventra Zvezde. Prvi poeni Pera Antića - 12:19. Devet vezanih poena Štimca - 14:19.
6. minut - Štimac pogađa sa linije slobodnih bacanja, Zvezda se vraća u igru - 9:17.
5. minut - Slukas pogađa - 5:17. Povredio se grčki as. Prvi poeni Štimca - 7:17.
4. minut - Kao da je izlazak CIrbesa poremetio Zvezdu - 2:15. Tompson pogađa trojku - 5:15.
3. minut - Judo zakucava, bolji početak Fenera, već -7, 2:9. Zvezda izgubljena na startu utakmice, bez energije. Gosti koriste svaku grešku crveno-belih, 2:13.
2. minut - Pukla je arkada Majku Cirbesu, morao je da napusti parket. Slukas pogađa - 2:4. Veseli raspoložen na startu meča, 2:7.

1. minut - Utakmica je počela. Oko 15.000 gledalaca u najvećoj dvorani na Balkanu. Standardni zvižduci pre meča za himnu Evrolige. Veseli postiže šrve poena na meču - 0:2. Cirbes uzvraća  2:2.