0
Utorak 03.11.2015.
17:19 >> 20:24h

Crveno-beli razbili Partizan!

Prvi košarkaški večiti derbi pripao je Crvenoj zvezdi. Raspoložena četa Dejana Radonjića odigrala je verovatno najbolji meč u sezoni i pregazila Partizan 92:77 u poslednjem meču osmog kola ABA lige.

Tanjug
Uteha posle evro šamarčina: Stefan Jović pokušao je da prođe pored Andrije Milutinovića

Crveno-beli su imali više raspoloženih igrača, pogađali su kada je trebalo, ritmom su lomili i slimili crno-bele, koji su ostali zakucani za dno regionalnog takmičenja, dok je srpski šampion napravio odličnu uvertiru pred petak i meč sa Fenerbahčeom u četvrtom kolu Evrolige.

Partizan je bio odličan u prvoj četvrtini, kada je imao +11 - 24:13, ali to je bilo sve od čete Petra Božića. Amerikanac Kejsi Miler pokrenuo je Zvezdu i veoma lako domaćin se vratio u igru.

Crno-beli su se držali do poslednje četvrtine, kada je na početku Branko Lazić sa dve trojke odlepio Zvezdu na +17 i tada je već bio jasno da će četa Dejana Radonjića da ostvari ubedljiv trijumf.

Osim Rajana Tompsona i Stefana Jovića, koji su u katastrofalnoj formu, Zvezda nije imala slabog igrača. Gal Mekel je odlično asistirao, Lazić je pogađao trojke, Simonović je bio tu kada je trebalo, Gudurić sjajan sredinom treće četvrtine, centri Cirbes i Štimac su dobili bitku pod reketom, dok je odličnu rolu imao i Marko Tejić. Amerikanac Kejsi Miler pokazao je da će biti veliko pojačanje za srpskog šampiona. Odlični prodori, solidan šuter sa distance, krilni centar se pokazao u odličnom izdanju navijačima Zvezde koji su bili u većini na prvom derbiju sezone.

Tanjug
Vladimir Štimac dobio bitku pod košem sa Kevin Džonsom

Kod Partizana, Džons i Aranitović su bili raspoloženi na početku meča, Viktovac u trećoj, a Cvetković u poslednjoj četvrtini, ali to je bilo malo da bi parirao kvalitetnijem rivalu. Zvezda ima skor 6-2, a Partizan je na začelju ABA lige sa 2-6.

CRVENA ZVEZDA: Rebić, Tompson 2, Mekel 12 (9as), Lazić 14, Simanić, Tejić 11, Simonović 6, Gudurić 10, Jović, Miler 17, Cirbes 7, Štimac 13.

PARTIZAN: Cvetković 14, Aranitović 19, Džons 12, Marinković, Vitkovac 9, Đumić 5, Perović 4, Magdevski, Andrić 3, Milutinović 7, Vrabac, Anđušić 4.

40. minut - Kraj utakmice - 92:77.
39. minut - Mekel, 12 poena - 90:73.
38. minut - Tejić raspoložen u finišu - 89:68. Cvetković ublažava poraz Partizana. Nova trojka Partizana, ovaj put Aranitovića - 89:73.
37. minut - Partizan se predao, Zvezda lagano do trijumfa u prvom večitom derbiju.
36. minut - Druga tehnička Partizana zbog simuliranja, Zvezda na maksimalnih +20 - 85:65. Štimac povećava prednost Zvezde - 87:65.
35. minut - Zakucavanje Cirbesa - 82:63.
33. minut - Četvrta trojka Lazića - 78:61. Mekel za +19 Zvezde - 80:61. Kevin Džons poentira posle greške Tejića - 80:63.
32. minut - Lazić uz zvuk sirene, trojka 73:61. Mekel iz kontre za maksimalnih +14 domaćina - 75:61. Strašna blokada Tejića nad Džonsom. Zvezda na pragu pobede.
31. minut - Cirbes poentira, Zvezda opet na +10 - 70:60. Vitkovac u seriji, drži Partizan u priključku - 70:61. Devet poena iskusnog krilnog centra Partizana.
30. minut - Zakucavanje Tejića - 67:60. Tejić siguran jednom sa linije slobodnih bacanja, kraj treće četvrtine - 68:60.
29. minut - Novi poeni Vitkovca, Partizan se vraća u igru - 63:58. Miler je postigao 15 poena, odlična igra Zvezdinog Amerikanca - 65:58. Osam vezanih poena za Partizan je dao Vitkovac - 65:60.
28. minut - Vitkovac smanjuje  - 63:56.
27. minut - Zvezda je rano ušla u bonus, što koriste crno-beli. Aranitović je smanjio rezultat na 61:53. Miler pogađa iz rolinga - 63:53. Milutinović samo jedno bacanja pogađa - 63:54.
26. minut - Gudurić koš plus faul - Zvezda ima dvocifrenu prednost - 61:50. Vitkovac smanjuje prdnost Zvezde - 61:52.
25. minut - Lazić postiže osmi poen, Zvezda vodi 56:50. Gudurić za +8 - 58:50.
24. minut - Druga trojka Lazića - 52:47. Zakucavanje Mekela u kontri - 54:47. Aranitović vraća trojku, 54:50.
23. minut - Štimac vraća +5 Zvezdi - 49:44. Đumić pod košem poentira uz faul Štimca - 49:47.
22. minut - Bolji početak Partizana u nastavku - 47:44.

20. minut - Trojka SImonovića - 45:40. Kraj poluvremena - 45:40, Zvezda ubacila 32 poen u drugoj četvrtini.

19. minut - Prvi poeni Koste Perovića sa linije slobodnih bacanja, 40:40. Prvi poeni Tompsona - 42:40.
18. minut - Faul nad Simonoviću u šutu za tri poena. Sva tri puta je bio precizan reprezentativac Srbije. Andreja Milutinović dobija tehničku zbog simuliranja - 37:36. Trojka Lazića, serija 7:0 Zvezde - 40:36. Poeni Cvetkovića, 40:38.
17. minut - Opet je Cvetković precizan jednom sa linije slobodnih bacanja, serija Partizana 6:0. Vode crno-beli 34:33. Prvi poeni Anđušića, crno-beli iskoristili prazan hod domaćina, 33:36.
16. minut - Trojka Andrića, raspucali su se i jedni i drugi - 33:31. Cvetković sa linije slobodnih bacanja do izjednačenja - 33:33.

15. minut - Zakucavanje Milera, Zvezda vodi 31:26. Uzvraća i Džons, prvi dvocifreni u ekipi Partizana - 31:28. Štimac siguran sa linije slobodnih bacanja, 33:28.

14. minut - Trojka Milera, serija Zvezde 13:0 - 26:24. Aranitović prekida seriju crno-belih. 26:26. Nova trojka Zvezde, Guduruić - 29:26.
13. minut - Partizan bez poena, Zvezda stiže visoku prednost crno-belih. Poeni Mekela, serija Zvezde 8:0, 21:24. Gudurić sa linije slobodnih bacanja smanjuje na samo poen razilke, 23:24.
12. minut  - Štimac postiže i pet poen, 17:24. Zvezda traži nameran faul Cvetovića, ali su sudije progledale kroz prste pleju crno-belih. Novi poeni Milera - 19:24.
11. minut - Poeni Kvinsija Milera ispod koša Partizana - 15:24. Zvezda 0-5 u šutu za tri poena.
10. minut - Partizan na dvocifrenoj prednosti - 11:21 posle poena Cvetkovića sa linije slobodnih bacanja. Miler postiže prve poene sa linije slobodnih bacanja - 13:21. Trojka Milutinovića, +11 za Partizan - 24:13. Kraj prve četvrtine, sjajan Partizan vodi 24:13 protiv očajne Zvezde.
9. minut - Štimac sa linije slobodnih bacanja smanjuje prednost Partizana, 11:17. Đumić za +8 crno-belih, 11:19.
8. minut - Zvezda očajna u šutu sa distance. Nova trojka Aranitovića, 10:17. Džons i Aranitović raspoloženi na startu meča.
7. minut - Novi poeni Džonsa, 10:14.
6. minut - Šest poena Džonsa, 8:9. Dobar start Partizanovog Amerikanca. Trojka Milutinovića, +4 za crno-bele, 8:12. Prvi poeni Štimca - 10:12.
5. minut - Trojka Aranitovića, prva na meču - 6:7. Zakucavanje Tejića - 8:7.
4. minut - Zakucavanje Cirbesa - 4:4. Prvo vođstvo Zvezde, poeni Tejića - 6:4
3. minut - Rastrzan početak meča sa mnogo grešaka. Novi poeni Džonsa za Partizan - 2:4.
2. minut - Džons postiže prve poene na meču, 0:2. Mekel postiže prvi poene za Zvezdu - 2:2.
1. minut - Utakmica je počela minutom ćutanja za preminulu košarkašku legendu Ranka Žeravicu. Počeo je prvi ovosezonski večiti derbi. U "Pioniru" oko 5.000 gledalaca. Džons nije realizovao prvi napad Partizana. Promašio je i Cirbes s druge strane.

Prošle sezone, skor je bio 9-3 za Crvenu zvezdu.