0
Utorak 14.04.2015.
20:30

Dženkins i Kalinić približili Zvezdu Evroligi!

Prvi čin polufinalne serije između Crvene zvezde i Partizana pripao je nominalnom domaćinu i prvoplasiranom timu ligaškog dela ABA lige (73:64).

Tanjug
Najbolji kada je najpotrebnije: Nikola Kalinić

Sedam blokada izabranika Dejana Radonjića, buđenje (u prvom poluvremenu), neprimetnog Nikole Kalinića i završni udarac besprekornog Dženkinsa doneli su uvodno vođstvo crveno-belima u seriji koja se igra na tri dobijene utakmice.

Puno tenzije i drame nije izostalo. Kako na tribinama, tako i na terenu.

Sve je od prvog sudijskog podbacivanja mirisalo na trijumf Crvene zvezde. Kada se na to doda i povreda jedinog (objektivno) ozbiljnog rešenjenja Partizana na poziciji centra Nikole Milutinova u 16. minutu, koji je zaradio povredu oka posle jednog duela sa Jakom Blažičem, teško je bilo suprotstaviti se timu evroligaškog renomea.

Uprkos svim nedaćama koje su zadesile Duška Vujoševića, ekipa je uspevala da se vrati u par navrata, ali su tada Kalinić i Dženkins zablistali i odbili svaki nalet.

Poslednji vapaj "večitom" srpskom šampionu bio je posle trojke Dragana Milosavljevića za "minus četiri" (63:59), ali su i to odbili serijom 8:0.

Nada je sa pet vezanih poena Vanje Marinkovića u poslednjim trenucima meča tinjala da se može stići do velikog preokreta, ali...

Bilo je kasno.

U sredu je na programu drugi meč, a ponovo je domaćin Crvena zvezda. Na istom mestu, u isto vreme.

U drugoj polufinalnoj utakmici Budućnost je na domaćem terenu savladala Cedevitu posle velike drame.

Crvena zvezda: Vilijams 8, Rebić, Dangubić 4, Mitrović 9, Lazić 2, Blažič 8, Kalinić 13, Marjanović 4, Tejić, Dženkins 19, Jović 2, Cirbes 4.

PartIzan: Akojon 7, Pavlović 11, Tepić 2, Murić 9, Marinković 5, Milutinov3, Dalo, Milosavljević 11, Mačvan 12, Đumić, Andrić 4, Bezbradica.

OVDE PROČITAJTE TOK UTAKMICE:

40. minut - KRAJ UTAKMICE! Zvezda je trojumfovala 73:64.
39. minut - Trojka mladog Vanje Marinkovića preko ruke, a onda i lagani poeni posle dobre asistencije Borisa Daloa (71:64). Radonjić ništa ne prepušta slučaju - tajmaut.
38. minut - Popularni "Đenka" se iskupio, pogađa uz faul i odlučuje pobednika (71:59).
38. minut - Zvezda je imala priliku da stigne do 12 razlike. Međutim svea jedno od četiri izvedena bacanja su pogodili (Dženkins promašio oba).
37. minut - Stiče se utisak da crveno-beli lome rivala. Osam poena prednosti (67:59) deluje nedostižno, ali polako. Hajde da sačekamo...
35. minut - Neprimetni Kalinić polako postaje meč viner, pogađa trojku, ali istom merom vraća Milosavljević.
33. minut - Svaki pokušaj crno-belih odbila je ekipa Dejana Radonjića. Kalinić i Dženkins za "plus šest" (60:54).
31. minut - Neverovatan pogodak Milosavljevića. Partizan na svega poen zaostatka (55:54).
30. minut - Zvezda je uspela da se "odlepi" na mirnijih šest razlike, ali Akojon iz neverovatne pozicije postiže trojku (55:52). Kraj treće četvrtine.
28. minut - Partizan se "zaigrao". Andrić je fauliran pri šutu van linije 6.75, ubacio je 2/3 penala, a u narednom napadu pogodio iz prodora. Dovoljno razloga da Radonjić traži minut odmora (48:45).
26. minut - Sada Zvezda vezuje dva produktivna napada (45:37). Tajmaut Duško Vujošević.
24. minut - Murić vezuje četiri poena i konačno spušta ispod "famoznih" pet razlike (40:37).
23. minut - Mitrović lako iz poluhoroga vraća prednost sa poluvremena (40:33).
21. minut - Počelo je drugo poluvremeSolo akcija Milenka Tepića, odličan šut sa četiri metara.
20. minut - Sukob manjih razmera u kome su glavni akteri Murić i Vilijams. Mitrović je "okrenuo" Pavlovića, uputio šut, lopta je skakutala po obruču, a koš je potvrdio Cirbes (38:31). POLUVREME!
18. minut - Partizan drži priključak, Zvezda "zatajila" u napadu (36:31).
16. minut - Posle jedne borbe za loptu Blažič je udario po licu Milutinova, koji je sa bolnom grimasom otišao na klupu. Mini serija Partizana 5:0 (trojka Murić, prodor Milosavljević). Radonjić prinuđen da traži tajmaut (34:27).
15. minut - Dangubić i Jović sa distance pogađaju. Zvezda ponovo na maksimalnih "plus 12" (34:22).
13. minut - Mačvan je oba puta precizan sa penala, a onda Jović "poklanja" Akojonu prve derbi poene (30:22)
12. minut - Ogromna tenzija u "Pioniru" se smanjila. Zvezda čuva stečenu prednost (30:18).
11. minut - Počela je druga deonica. Pavlović je pogodio neverovatan šut posle faula Dangubića, ali je bio neprecizan sa linije za slobodna bacanja.
10. minut - Zvezdinu seriju od 8:0 prekida Mačvan sa linije penala (24:13). Prva četvrtina je završena!
8. minut - Vilijams nosi Zvezdu koja deluje raspoloženije od početka meča. Simultanka Dženkinsa, tim Dejan Radonjića prvi put ima dvocfrenu prednost (22:11).
6. minut - Razigrao se Blažič. Odlično je istrčao kontru, faulira ga Pavlović, ali on pogađa uz faul (16:8). Mačvan u poslednjoj sekundi napada, iz trka, sa jedne noge smanjuje zaostatak (16:10).
5. minut - Činilo se da će dva minuta proteći bez koša, ali je Blažič pogodio još jednu trojku za Zvezdu (13:8).
3. minut - Trojka Pavlovića, a onda i 2+1. Crno-beli se "probudili.
2. minut - Mo-Vil sada blista. Asistencija za Kalinića u kontru, a onda i još jedna trojka (8:0)
1. minut - Utakmica je počela. Vilijams odmah pogađa trojku, Partizan se spetljao u prvom napadu.