Nedelja 02.02.2014.
11:51
mozzartsport.com A

NBA: Džejms bolji od Entonija, poraz Oklahome

Sjajni Oldridž je zaustavio raspucanog Derozana i Toronto, dok ni 43 poena Kevina Lava nisu pomogla Minesoti da savlada Atlantu. Miroslav Raduljica za osam minuta na parketu upisao po dva poena i skoka u porazu od Memfisa, prenosi "Mocart sport".

Lebron Džejms (Majami)

Ono što nisu uspeli da urade brojni klubovi u poslednje vreme, učinili su košarkaši Vašington Vizardsa. Magija iz prestonice SAD uspela je da skine skalp neverovatnim Tanderima iz Oklahome i zaustavi pobednički od čak deset utakmica! Posle dugo vremena Gromovi nisu grmeli punom snagom, što je i bilo primetno na parketu Verizon Centra - 96:81.

Čovek bez kojeg ovaj trijumf Vizardsa ne bi bio moguć je fenomenalni plejmejker Džon Vol, koji je sa 17 poena, 15 asistencija i čak šest ukradenih lopti bio nepremostiva prepreka za Duranta i društvo.

Posle odlične šuterske večeri protiv Bruklina, Durantula, inače momak koji je rođen upravo u Vašingtonu, bio je u kanalu. Jeste da je ubacio 26 poena, ali je vodeći strelac NBA lige promašio svih šest šuteva za tri poena za ukupnih 8/21 iz igre. Najveće zasluge za ovako očajno izdanje asa Tandera idu na račun Trevora Arize, koji je pored 18 poena odigrao odbranu na vrhunskom nivou.

Oklahoma je od samog početka utakmice igrala dosta sporije, bez neke preterane želje, dok se prestonički klub odlično pokazao pred jednim od najvećih favorita za osvajanje šampionskog prstena. Pitanje pobednika rešeno je u drugoj polovini drugog poluvremena, pri vođstvu Vašingtona rezultatom 58:57. Tada je domaćin ušao u sjajnu seriju (20:7), u kojoj je blistao Vol sa svojih 13 poena, posle čega gosti više nisu imali priliku da se vrate u život.

Osim Vola, 17 poena na meču postigao je i Nene, koji je imao odličan procenat šuta iz igre (8/12), dok je Gortat imao po 14 poena i uhvaćenih lopti.

Okršaj Majamija i Njujorka nije interesantan samo zbog činjenice da je u pitanju derbi između ljutih rivala sa Istoka, već zbog duela dva igrača koji se još od prve profesionalne sezone nadmeću u tome ko je bolji - Lebrona Džejmsa i Karmela Entonija.

Ovog puta pobedu je odneo Kralj, koji je novom trijumfu Vreline rezultatom 106:91 doprineo sa 30 poena, osam skokova, sedam asistencija i šest ukradenih lopti, dok je Entoni ubacio 26 koševa, uz šut iz igre 8/17 i čak sedam izgubljenih lopti.

Ovim porazom Niksi su prekinuli niz od četiri uzastopne pobede. Iako je utakmica, manje-više, bila izjednačena tokom tri četvrtine, Majami je gotovo u svakom napadu imao spreman odgovor na bilo kakav pokušaj rivala da se rezultatski približi i preokrene stvari u svoju korist. Naravno, kada se situacija na parketu lomila, odgovornost u svoje ruke su preuzeli Džejms i Vejd, koji su 15 od 29 poena u poslednjoj deonici i definitivno slomili otpor rivala.

Konačno Trejlblejzersi! Ekipa Portlanda prekinula je pobednički post trijumfom u vrlo uzbudljivom susretu sa Torontom, koji je rešen u poslednjih 60 sekundi - 106:103.

Još jednu briljantnu rolu je imao Lamarkus Oldridž, koji je sa 27 poena i 15 skokova doneo i 34. pobedu timu Terija Stotsa i, pri tom, zaustavio pomahnitalog DeMara DeRozana, koji je meč završio sa 36 poena. Interesantno, DeRozan je 30 od svojih 36 poena ubacio u drugom poluvremenu. Posle očajnih 2/8 iz igre u prvom delu, as Toronta se potpuno razgoropadio u nastavku utakmice, ubacivši 12 od 21 šuta!

Ipak, ni to nije bilo dovoljno da se zaustavi nalet Portlanda, u kojem su vrlo dobre role imali Lilard i Metjuz (obojica postigli po 21 poen).

U poslednja tri minuta meča ušlo se kod rezultata 102:101 za goste. Ipak, ni jedan ni drugi tim nisu uspeli da ubace koš sve do poena DeRozana 25 sekundi pre kraja utakmice. Ipak, Lilard je pogodio jedan izuzetno težak šut iz kornera 12 sekundi pre kraja, da bi tačku na utakmicu stavio Batum sa linije penala desetinku pre kraja utakmice.