1
Nedelja 25.11.2012.
19:20

ABA: Partizan pobedio Cedevitu u derbiju

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u "Pioniru" ekipu Cedevite sa 58:55 u derbi utakmici 10. kola regionalne ABA lige.

Meč u kojem je viđeno mnoštvo grešaka, zbog čega je broj ukupnih poena jedva prešao 100, pripao je Partizanu koji nakon pobede nad Cedevitom rezultatom 58:55, ostaje na deobi prvog mesta regionalne lige.

Posle prave revije promašaja, crno-beli kao da su se tek u poslednjoj deonici oslobodili psihološkog pritiska, i to posle vođstva gostiju 43:39.

Uspeli su zatim nekako da izjednače, a onda Milosavljević na pet minuta do kraja probija šutersku barijeru i uz trojku, a potom i pogocima sa penala donosi Partizanu vođstvo od pet poena razlike - 51:46.

Ovu prednost crno-beli su uspeli da održe u narednim minutima, a kada je Gordon postigao poene za 55:48 na minut i po do kraja, činilo se da je pobednik odlučen.
Ipak, gosti vezuju četiri poena i vraćaju neizvesnost u poslednjem minutu - 55:52.

Usledila je dobra odbrana Gordona, pa pogodak Milosavljevića sa linije slobodnih bacanja, ali Car je na sedam sekundi do kraja pogodio trojku za 57:55. Ipak, nakon faula nad Milosavljevićem, crno-beli pogađaju jedno bacanje za 58:55, što su do kraja meča i odbranili za važnu pobedu.

Najefikasniji kod pobednika bili su Dru Gordon sa 10 poena, Dragan Milosavljević je ubacio isto toliko, a Lučić i Bertans su dodali po osam. U ekipi Cedevite istakao se Lukša Andrić sa 13 poena, a Predrag Šuput je imao 9 poena, ali i isto toliko izgubljenih lopti.

Košarkaši Partizana sada dele prvo mesto sa Igokeom, a tim iz Zagreba ima skor 6-4 i deli treću poziciju sa Crvenom Zvezdom i ekipom Budućnosti.

U 11. rundi ABA lige Partizan gostuje Igokei, a Cedevita dočekuje Krku.