Četvrtak 25.10.2012.
20:40
Vestionline, Beta A

Partizan izgubio od Lijetuvos Ritasa

Košarkaši Partizana izgubili su večeras u Viljnusu od domaćeg Lijetuvos Ritasa sa 69:61 (23:20, 17:11, 15:17, 14:13), u utakmici trećeg kola Grupe D Evrolige.

Brzo ušao u lične greške - Leo Vesterman

Najefikasniji u Partizanu bio je kapiten Vladimir Lučić sa 17 poena, dok je Dragan Milosavljević postigao 12, a Lijetuvos su predvodili Renaldas Sibutis i Predrag Samardžijski sa po 14 poena.

Partizan je tako zabeležio i treći poraz u Evroligi, dok je Ritasu ovo prva pobeda.

Crno-beli su u Simens areni imali šansu da u borbenoj utakmici pobede ili da bar izgube s manjom razlikom, ali su greškama ispustili veliku  priliku.

Košarkaši Partizana su dobro počeli meč i brzo sustigli početnih 4:0 Ritasa i poveli. Crno-beli su sjajno igrali u odbrani i koristili svoje visoke igrače koji su postigli sve poene u prvih 10 minuta.

Lučić, Dejan Musli i Dru Gordon su se dobro snalazili pod protivničkim košem i dobro se postavljali pod svojim. Najvćha prednost Partizana u prvih 10 minuta bila je sedam poena (20:13), ali su se stvari preokrenule pre kraja deonice. Prvo je Leo Vesterman morao da izađe zbog dva penala što je usporilo napad gostiju, zatim je u igru za Ritas ušao Nemanja Nedović koji je doneo živost domaćem timu, a onda je i proradio šut Lijetuvosa.

Situacija se potpuno preokrenula kada je 5,9 sekundi pre kraja sudija dosudio zadnje polje, posle čega je trener Beograđana Duško Vujošević dobio tehničku grešku, a Renaldas Sibutis iskoristio oba penala i postigao trojku za 23:20.

Ritas je prvu deonicu završio serijom 10:0, a drugu je počeo nizom 9:0 za vođstvo 29:20, do kojeg je stigao pošto je gubio sa 13:20. Veliki problem za Partizan predstavljao je treći penal Vestermana u 15. minutu, posle čega su se crno-beli mučili da postignu svaki koš.

Gosti su nastavili da spuštaju loptu pod koš, ali je domaći tim zatvorio reket.

Partizan u prvom poluvremenu nije postigao nijednu trojku, a promašio je čak šest penala, tako da je na poluvreme otišao u zaostatku od 31:40.

U drugom poluvremenu su domaći nastavili da pogađaju i kontrolišu reket, a Partizan se mučio da postigne svaki poen. Košom Predraga Samardžijskog početkom treće deonice, Lijetuvos Ritas je poveo sa 46:34, što je bila najveća prednost do tada.

Stvari su izgledale još gore kada je Vesterman u 26. minutu dobio i četvrtu ličnu grešku, ali su gostujući košarkaši povratili nadu posle trojke Dragana Milosavljevića, kojom su u poslednjem minutu prišli na 55:48.

Ritas je početkom poslednje četvrtine odmah postigao trojku, a timovi su se u velikoj borbi do kraja meča trudili da završe meč povoljnom razlikom. Lijetuvos je u jednom trenutku ponovo poveo sa 12 poena, 61:49, ali su Milosavljević, Lučić i Bogdanović priveli svoj tim na "minus sedam" - 63:56.

Partizan je u poslednjem minutu prišao na 67:61, ali je Mindaugas Katelinas vratio na osam razlike, 69:61. Bogdanović u poslednjem napadu Partizana nije uspeo da pogodi trojku, a Lijetuvos nije uspeo da iskoristi poslednjih sedam sekundi.

Partizan u sledećem kolu gostuje u Barseloni.

Evroliga, 3. kolo:

Lijetuvos Ritas – Partizan 69:61
CSKA – Brose basket 76:67
Barselona – Bešiktaš 20,45

Tabela: CSKA 3-0, Barselona (-1) 2-0, Bešiktaš (-1) 2-0, Ritas 2-1, Brose 0-2, Partizan 0-2.