1
Sreda 27.01.2010.
21:57

Velika pobeda Partizana u Atini

Košarkaši Partizana ostvarili su fantastičnu pobedu u 1. kolu Grupe E Top 16 Evrolige nad šampionima Evrope, košarkašima Panatinaikosa u sred Atine rezultatom 64:59 (20:22, 16:20, 10:10, 18:7)

"Crno-beli" su do velike pobede došli sjajnom igrom u poslednjoj četvrtini u kojoj su dozvolili aktuelnom šampionu Evrope da postigne samo sedam poena - 18:7!

Čitavim tokom susreta Partizan je bio rezultatski u igri ne dozvolivši Panatinaikosu nijednog trenutka da se "odlepi" na dvocifernu razliku.

Kritičan period u igri srpskog šampiona usledio je sredinom druge četvrtine kada je domaći sastav stigao i do +9. Ipak Partizan je uspeo da se konsoliduje i da na poluvreme ode sa šest poena zaostatka 42:36

U drugom poluvremenu Partizan je odličnom igrom, pre svega u odbrani, uspeo da neutrališe napad Panatinaikosa i šut za tri poena atinskih "zelenih".

Kada je Markus Hejslip sredinom četvrte deonice postigao koš za vođstvo od 57:51 činilo se da je meč gotov, ali je Rašić pogodio trojku, a Kecman se nadovezao sa pet poena i u 37. minutu Partizan je došao do prednosti 59:57.

Crno-beli su ušli u poslednja dva minuta sa +4, a domaćin nije uspeo da nađe pravo rešenje u napadu. Dobra defanziva našeg prvaka unervozila je domaće igrače, a Božić i odlični Veseli sa linije penala rešavaju pitanje pobednika 64:59.

Jan Veseli je bio najefikasniji u redovima Partizana sa 13 poena, uz šest skokova, dok su Lorens Roberts i Petar Božić ubacili po 12 koševa. Aleksandar Rašić je dodao 10 poena. Slavko Vraneš je zabeležio osam skokova i četiri blokade, po čemu je sada među 10 najboljih blokera Evrolige u sezoni. Na drugoj strani, Vasilis Spanulis je ubacio 14, a Dimitris Dijamantidis 11 poena.

Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević izjavio je da je pobeda u Atini velikim delom ostvarena, jer su njegovi košarkaši ušli dosta raterećenije od domaćina.

"Išli smo u Atinu u okvirima realnosti. S jedne strane ovaj uspeh je zabeležen što smo igrali rasterećeni, što smo već prevazišli očekivnja. Ista smo ekipa koja je bila i pre ove utakmice. Ne bi trebalo stavljati neki imperativ posle ove pobede koja jeste veličanstvena. Vrlo brzo moramo da prevaziđemo ovu atmosferu i uđemo u sledeći meč svesni da su protivnici favoriti, ali dajući na svakoj utakmici maksimum angažovanja sa nadom da će doći novi rezultati", rekao je Dule Vujošević posle meča.

U narednom kolu, sledeće srede, Partizan u "Pioniru" dočekuje ekipu Barselone.