0
Nedelja 07.11.2010.
18:04

Trijumf Rome u gradskom derbiju

Na mečevima 10. kola italijanske Serije A fudbaleri Rome su pobedili vodeću ekipu i gradskog rivala Lacio sa 2:0, Fiorentina je bila bolja od Kjeva 1:0, Milan je uzeo bodove na gostovanju Bariju 2:3, a pobedu je ostvario i Juventus protiv Ćezene 3:1.

Sa bele tačke rešio rimski derbi - Mirko Vučinić

Fudbaleri Rome pobedili su Lacio rezultatom 2:0 u derbi meču 10. kola italijanske Serije A. Golove za "vučicu" postigli su Marko Borijelo u 52. sa penala i Mirko Vučinić u 87. minutu, takođe, sa penala.

"Nebeskoplavi" su uprkos porazu ostali oprvi na tabeli sa 22 boda, dok je drugi sa dva boda zaostatka Milan, koji je u gostima bio bolji od Barija rezultatom 3:2.

Golove sa "roso-nere" postigli su Ambrosini u četvrtom, Flamini u 31. i Pato u 72. minutu. Kod domaćih, u listu strelaca upisali su se Kutuzov u 65. i Bareto u 90. minutu.

Bodove je osvojio i Juventus koji je bez povređenog Miloša Krasića pobedio Ćezenu 3:1 golovima Del Pjera u 31, Kvaljarele u 43. i Jakvinte u 88. minutu. Jedini strelac za goste bio je Himenez u 11. minutu.

I fudbaleri Fiorentine su slavili jer su na svom terenu pobedili Kjevo iz Verone minimalnim rezultatom 1:0. Gol vredan tri boda za tim Siniše Mihajlovića postigao je Ćerči u 81. minutu, pa je "viola" zauzela 9. mesto na tabeli sa 12 bodova.

Napoli je na svom terenu golovima Kavanija u 19. i 86. minutu savladao Parmu 2:0, Bolonja je sinoć pobedila Leće 2:0, dok su aktuelni šampion Inter i Breša igrali 1:1.