0
Utorak 19.10.2010.
20:42 >> 23:51h

Anelka i Žirkov za pobedu Čelsija u Moskvi

Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras u Moskvi ekipu Spartaka rezultatom 2:0 (2:0) u meču trećeg kola Grupe F Lige šampiona.

Golove za Čelsi dali su Jurij Žirkov u 24. i Nikolas Anelka u 43. minutu meča.

Ekipa trenera Valerija Karpina hrabro je ušla u meč sa slavnim Englezima. Već u 10. minutu Kombarov je propustio idealnu priliku, kada je sa oko 15 metara neometan šutirao snažno preko gola. Već u narednom napadu Brazilac Velinton se odlično oslobio pratioca, šutirao odlično iz okreta, ali je Petr Čeh maestralnom odbranom spasao "plavce".

Kazna za domacćina usledila je u 23. minutu. Odbrambeni igrač Spartaka izbio je glavom loptu na oko 20 metara, a na nju je natrčao Žirkov, šutirao iz prve i postigao pravi evrogol pored nemoćnog golmana Dikana.

Nastavio je domaćin da atakuje na gol Čeha, ali su iskusni igrači Čelsija lako otklanjali opasnost ispred gola. U 44. minutu Anelka je primio loptu na sredini terena i potom sam krenuo sa loptom, prevario je nekoliko igrača Spartaka i matirao Dikana za konačnih 2:0.

Srpski reprezentativac Bane Ivanović odigrao je dobrih svih 90 minuta na poziciji štopera u tandemu sa Džonom Terijem, pa domaćin na stadionu "Lužniki" ni u nastavku meča nije uspevao da smanji rezultat.

Fudbaleri Olimpika iz Marseja savladali su na "Veledromu" ekipu Žiline sa 1:0 (0:0). Jedini gol za prvi trijumf Francuza u ovoj sezoni u Ligi šampiona postigao je Sulejmani Dijavara u 49. minutu meča.

Čelsi je prvi u grupi sa devet bodova, Spartak ima šest, Marsej tri, a Žilina je bez poena.

Na ostalim mečevima 3. kola Lige šampiona odigranim u utorak Arsenal deklasirao Šahtjor 5:1, Real lako izašao na kraj sa Milanom 2:0, Bazel iznenadio Romu na "Olimpiku" 1:3, Ajaks nadvladao Okser 2:1, dok je Kluž sa dva autogola porazio sam sebe protiv Bajerna u Minhenu 3:2.