0
Petak 15.10.2010.
20:01

JSL: Partizan savladao Smederevo 5:3

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Smedereva rezultatom 5:3 (2:1) u prvom meču osmog kola Superlige Srbije.

Goleada na stadionu Partizana

Utakmica je odigrana pred više od 4.000 gledalaca, a na golu Partizana bio je Vladimir Stojković, koji je dobio ovacije sa tribina. Golmana "crno-belih" napali su huligani pre tri dana uoči meča Italija - Srbija u Đenovi, ali je on bio u startnoj postavi Partizana u kojoj se posle duže vremena našao i Almami Moreira.

Smederevo je povelo u 13. minutu pogotkom Rankovića. Samo dva minuta kasnije izjednačio je Iliev. Prednost "crno-belima" od 2:1 doneo je Šćepović u 17. minutu. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata, iako su domaći fudbaleri propustili nekoliko šansi da uvećaju vođstvo.

Gosti su na samom startu drugog dela meča izjednačili na 2:2 pogotkom Ćerana. Vođstvo Partizanu od 3:2 doneo je Boja u 56. minutu, samo nekoliko minuta pošto je ušao u igru. Šćepović je u 69. minutu povećao na 4:2, a Ranković je u 72. minutu smanjio na 4:3. Konačan rezultat ove zanimljive utakmice postavio je Raća Petrović u 79. minutu.

Prvo mesto na tabeli preuzeo je Partizan sa 19 bodova, koliko ima i Crvena zvezda na drugoj poziciji, ali "crveno-beli" imaju i meč manje.

Napadač Partizana Ivica Iliev govori o utakmici i pobedi nad Smederevom, Bragi , Stojkoviću i incidentima u Đenovi.

Sutra će biti odigrana četiri meča osmog kola Superlige Srbije, a sastaće se Inđija - Javor, Čukarički - BSK, Metalac - Jagodina i OFK Beograd - Spartak. U nedelju će igrati: Rad - Borac, Hajduk - Vojvodina i Sloboda PS - Crvena zvezda.