0
Nedelja 03.10.2010.
17:10 >> 22:56h

Novi porazi Rome i Fiorentine

U mečevima 6. kola italijanske Serije A Fiorentina je doživela novi poraz na svom terenu od Palerma 1:2, Napoli je pobedio Romu 2:0, Inter i Juventus odigrali su bez golova, dok je Lacio minimalno slavio protiv Breše za vrh tabele.

Presudio "vučici" - Marek Hamšik

Ekipa Rome poražena je na gostovanju Napoliju čime je prekinula mini uspešnu seriju, posle trijumfa nad Interom i Klužom u Ligi šampiona. Hamšik je načeo "vučicu" u 72. minutu, a autogolom je svom timu presudio Žuan 11 minuta kasnije.

Ekipa Fiorentine upisala je još jedan neuspeh, pošto je u Firenci poražena od Palerma sa 1:2. U 20. minutu Bosanac Iličić je doveo goste u vođstvo, a Pastore je duplirao prednost u 37.

Promašio penal - Adem Ljajić

Ekipa Siniše Mihajlovića uspela je da se vrati u igru golom Alberta Đilardina u 58. minutu, ali je sve "pokvario" Montolivo koji je dobio crveni karton u 74. minutu. Adem Ljajić je igrao od prvog minuta, nekoliko puta je stavio na muke Sirigua, ali je promašio penal, pa su bodovi otputovali na Siciliju.

Fiorentina posle šest kola ima samo pet bodova i Mihajloviću treba serija dobrih rezultata ukoliko želi da zadrži trenutni posao.

Fudbaleri Lacija savladali su u Rimu ekipu Breše sa 1:0 (1:0) i tako posle šest odigranih kola preuzeli vrh tabele u Seriji A. Tri boda ekipi "nebeskoplavih" iz Rima doneo je Mauri u samoj završnici prvog dela igre.

Fudbaleri Intera i Juventusa odigrali su bez golova u derbi meču. Za Inter je svih 90 minuta igrao Dejan Stanković, kao i Miloš Krasić sa druge strane.

U meču bez previše žara i prilika sa obe strane, dva italijanska giganta na kraju su podelila bodove. Inter je imao više od igre, ali Dijego Milito, kao i Maikon, u par navrata nisu imali dovoljno koncentracije u završnici napada. Sa druge strane, najbolju priliku sa Juventus u 59. minutu propustio je večeras odlični Miloš Krasić, koji je prošao kompletnu odbranu domaćima, ali je golman Žulio Cezar uspeo da zaustavi njegov šut.

Inter sada deli drugo mesto sa Napolijem i Milanom, koji su sakupili po 11 bodova, dok je lider Lacio sa 13 sakupljenih bodova. Juventus se polako kreće ka vrhu tabele i sada se sa osam bodova nalazi sedmom mestu na tabeli.

Bolonja i Sampdorija su podelili bodove (1:1), kao i Kjevo i Kaljari (0:0), dok je u subotu minimalnu pobedu ostvarila ekipa Milana u Parmi (0:1).