0
Sreda 15.09.2010.
22:54

Arsenal pregazio Bragu, pobede favorita

Fudbaleri Arsenala pregazili su Bragu rezultatom 6:0 u meču grupe H Lige šampiona pokazavši da su apsolutni favoriti u konkurenciji još Šahtjora i Partizana.

Postigao dva gola na startu Lige šampiona - Cesk Fabregas

Tim Arsena Vengera do prednosti je došao već u 9. minutu sa penala, a potom su se ređali golovi Aršavina, šamaka, ponovo Fabregasa i Karlosa Vele, koji je postigao dva gola. "Tobžije" u narednom kolu gostuju Partizanu u Beogradu, 28. septembra.

Još jedan londonski klub, Čelsi, potvrdio je superiornosti u svojoj grupi deklasiravški Žilinu 4:1 u gostima. Dvostruki strelac bio je Anelka, a upisali su se još Esijen i Staridž. Aleks je "umesto" domaćih igrača bio strelac za Žilinu. U drugom meču grupe F Spartak iz Moskve je iznenadio Marsej i trijumfovao na "Velodromu" 1:0.

Real Madrid i Milan su opravdali očekivanja u grupi G, pobedama od 2:0 protiv Ajaksa, odnosno Oksera. Real je golovima Gonzala Iguaina u 31. i 73. minutu slomi otpor Ajaksa, dok je Milan u samo tri minuta preko Zlatana Ibrahimovića (66. i 69. minut) savladao Okser.

U derbiju E grupe Bajern je u finišu susreta uspeo da pobedi Romu 2:0, golovima sjajnog tandema iz nemačke reprezentacije Tomas Miler - Miroslav Klose. Do prvih bodova došao je i rumunski Kluž trijumfom nad Bazelom rezultatom 2:1.