0
Sreda 11.08.2010.
23:35

Minimalne pobede Engleza i Argentinaca

U međunarodnim prijateljskim utakmicama odigranim u sredu mininalne pobede ostvarile su reprezentacije Engleske i Argentine, a poraz je doživeo francuski selektor Loran Blan na svom debiju. Gana je izgubila od Južne Afrike, Crna Gora pobedila Severnu Irsku, a Slovenija selekciju Australije.

Fudbalska reprezentacija Engleske ostvarila je minimalnu pobedu nad Mađarskom 2:1 u prijateljskom meču, prvom nakon eliminacije u osmini finala Mundijala u Južnoj Africi.

Mađari su poveli na "Vembliju" golom Džagijelke u 62. minutu, koji je zatresao svoju mrežu. Međutim, preko kapitena Stivena Džerarda, u 69. i 73, Englezi su došli do preokreta.

Četvrfinalista šamponata sveta, Argentina, pobedila je Republiku Irsku u Dablinu sa 1:0, a strelac je bio Anhel di Marija u 20. minutu.

Gana Milovana Rajevca doživela je poraz od Južne Afrike 1:0, a pogodak je bio delo Mfele u 42. minutu.

Protivnik Srbije u kvalifikacijama za EP, Slovenija, savladala je Australiju 2:0, golovima Dedića u 78. i Ljubijankića u 90. minutu.

Novi selektor Francuske Loran Blan porazom je debitovao na klupi. "Trikolori" su poveli protiv Norveške golom Hatema Ben Arfe u 48. minutu, ali je Huseklop golovima u 51. i 71. minutu doneo trijumf "vikinzima".

Fudbalska reprezentacija Crne Gore pobedila je selekciju Severne Irske rezultatom 2:0 u prijateljskom meču, odigranom u Podgorici.

Tim Zlatka Kranjčara do pobede je došao golovima Radomira Đalovića u 43. i 59. minutu.