0
Petak 15.03.2019.
00:28

Benfika "jača" od Dinama, Slavija u 120. minutu izbacila Sevilju

Fudbaleri Dinama iz Zagreba poraženi su posle produžetka od Benfike sa 3:0 u revanš utakmici osmine finala Lige Evrope.

twitter.com/
Fudbaleri Slavije

Ekipa iz Zagreba imala je povoljan rezultat do 70. minutu, međutim onda su primili pogodak i sve je postalo teže.

Žonas je postigao gol kojim je Benfika, u ukupnom rezultatu, izjednačila na 1:1 i kako do isteka 90. minuta nije bilo golova, ušlo se u produžetak.

Treba napomenuti da je klub iz Lisabona bio bolji protivnik u regularnom delu meča, ali se Dinamo dobro držao i zasluženo su izborili produžetak.

Odmah na startu dodatnih trideset minuta domaći sastav uspeo je da slomi otpor Zagrepčana. Fero je u 94. minutu postigao fenomenalan pogodak, dok je Stojanović deset minuta kasnije dobio crveni karton.

Dinamo je gubio sa 2:0 i imali su igrača manje. Nemoguća misija. Da bude još gore, Grimaldo je u 105. minutu postigao gol za 3:0 i tu je bio kraj meča.

Dinamo je u produžetku propustio neverovatne zicere i kada to ne uspete da iskoristite, onda je poraz neminovan.

Na utakmici između Slavije Prag i Sevilje viđen je neverovatan rasplet. Na kraju, ekipa iz Češke slavila je sa 4:3, od čega je dva gola postigla u produžetku.

Posle devedeset minuta igre nije bilo pobednika, jer je, baš kao u Sevilji, na semaforu bilo 2:2.

Kada su gosti iz Španije postigli gol u 98. minutu za 3:2, činilo se da će doći do pobede. Međutim, Slavija se brzo vratila i izjednačila na 3:3, dok je u 120. postigla pogodak za 4:3!

Sajmon Kjaer je veoma loše reagovao i na kraju sâm ubacio loptu u gol. Slavija je ostvarila neverovatan uspeh.