Sreda 23.05.2018.
21:33 >> 22:00h
Tanjug, Vestionline A

Partizan osvojio Kup, Đukićev prvi trofej!

Fudbaleri Partizana treću put za redom osvojili su trofej Kupa Srbije, pošto su večeras u finalu u Surdulici posle preokreta pobedili lučansku Mladost sa 2:1 (1:1).

MN Press
Zasluženo: Fudbaleri Partizana slave 15. Kup u istoriji

Do istorijskog rezultata i 15. pehara nacionalnog kupa, crno-beli su došli golovima Marka Jankovića iz slobodnog udarca u 31. i Saše Zđelara u 61, nakon što je prethodno Janko Tumbasević pogodio za vođstvo Lučanaca u 21. minutu. Partizan je drugi put ovog proleća preokretom savladao Mladost, koja je prvi put igrala finale Kupa, i turbulentnu sezonu završio sa peharom. Ujedno, trijumf Partizana je i debitanski trofej trenera Miroslava Đukića.

Partizan bez Ognjena Ožegovića i Zorana Tošića, ali sa sve boljim Đorđem Ivanovićem i konstantnim Danilom Pantićem pretio je od starta, Mladost u plitkoj zoni iz koje je lako istrčavala na polivinu branioca trofeja i zahavljujući Pavloviću, Radivojeviću i Jovanoviću u svakom trenutku znala šta hoće. Beograđani su imali veći posed lopte, dosta udaraca sa distance, dok su Lučanci brže dolazili pred kazneni prostor, ne i u prilike. A onda su već drugu iskoristili i stavili crno-bele pod pritisak koji je splasnuo posle pogodka Marka Jankovića.

Od tog trenutka Đukićev tim bio je konkretniji, smisleniji i strpljiviji. Što mu se posle nekoliko udaraca van kaznenog prostora isplatilo centaršutom van njega. Pantićevo ubacivanje na asistenciju Jevtovićaiskoristio je Zdjelar, da podigne glas Grobara za koji decibel, ali i da osim navijačima Partizanadonese radost i Spartaku Ždrepčevoj krvi, pošto su na ovaj način plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope osigurali i Subotuičani.