0
Četvrtak 07.12.2017.
20:01 >> 23:57h

Evropska Zvezda: Srnić srušio Keln

Renesansa srpskog fubala! Posle Partizana i Crvena zvezda je izborila evropsko proleće. Crveno-beli su u odlučujučem meču Grupe H pred 50.000 gledalaca na "Marakani" pobedili Keln - 1:0 (1:0). U drugom meču grupe, Arsenal je na svom terenu deklasirao BATE 6:0, pa je lider Super lige Srbije završio na drugom mestu Grupe H.

EPA-EFE/KOCA SULEJMANOVIC
Štoper Cervene zvezde Damjan le Talek zaustavio je najboljeg fudbalera gostiju Žirasija

Nije četa Vladan Milojevića oduševila, ali cilj opravdava sredstvo. Izboreno je evropsko proleće, prvo posle 25 godina posta. Jedan, ali vredan pogodak odlučio je pobednika. U 22. minutu, Nenad Krstičić je sjajno prošao po levoj strani i kao na tacni uposlio Slavoljuba Srnića, koji je sa desetak metara zakucao loptu u mrežu "jarčeva". To je bila prva, prava akcija i odmah pogodak, za veliko slavlje domaćih navijača.

Crvena zvezda - Keln 1:0 (1:0)

Strelac: Slavoljub Srnić u 22. minutu.

Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 50.000.

Sudija: Bobi Meden (Škotska).

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Donald, Jovičić (od 64. Pešić), Srnić (od 81. Gobeljić), Kanga (od 88. Račić), Krstičić, Boaći.

Keln: T. Horn, Olkovski, Sorensen, J. Horn, Rauš, Ozkan, Leman, Jojić, Klemens, Osako, Girasi.

Crveno-beli su se branili, orijentisali na kontre, ali osim dve, tri solidnih pokušaja nisu uspevali da nađu put do mreže nemačkog "fenjeraša". Gosti, koji su u Beograd stigli desetkovani bez sedm, osam standardnih prvotimaca, imali su terensku inicijativu veći deo meča, ali nisu imali mnogo šansi. Najviše je pretio nekadašnji fudbaler Partizana Miloš Jojić.

Ipak, Milan Borjan je bio siguran i na trećem uzastopnom meču sačuvao svoju mrežu. Crveno-beli su krunisali sjajnu polusezonu velikim uspehom i plasmanom u nokaut fazu Lige Evrope. A letos su počeli od prve runde kvalifikacija i mečeva sa slabašnom Florijanom.

Bila je ovo prvi trijumf crveno-belih na svom terenu u grupnoj fazi takmičenja. Dve minimalne pobede protiv Kelna, remiji sa BATE Borisovom, nerešeni ishod sa Arsenalom na "Emiratima" i nesrećni poraz od "tobdžija" golom Žirua u 85. minutu, impresivan su učinak srpskog vicešampiona u Grupi H.

Posle godina tavorenja, konačno pozitivni signali u Ljutice Bogdana. Evropska Zvezda, konačno... Žreb za šesnaestinu finala Lige Evrope je u ponedeljak.

90+6. minut - Gotovo je, Zvezda je pobedila Keln - 1:0 i plasirala se u šesnaestinu finala Lige Evrope.
90+1. minut - Velika šansa za Boaćija, ali ostaje 1:0.
85. minut - Gostujući navijači provociraju, gađaju bakljama "delije" na južnoj tribini. Kanga je bio u prilici, ali se spetljao. Zvezda na korak do šesnaestine finala.
83. minut - Gužva pred golom Kelna, ali nema promene rezultata.
80. minut - Zvezda rutinski čuva minimalnu prednost. U igri je Gobeljić umesto strelca jedinog gola Srnića.
66. minut - Oštar start Jojića nad Pešićem, žuti karton za nekadašnjeg fudbalera Partizana.
64. minut - Napadač umesto veziste, Milojević je ubacio Pešića umesto Jovičića.
63. minut - Žirasi šutira, ali Borjan je na pravom mestu. Crveno-beli se disciplinovano brane.
59. minut - Boaći pada na 20-ak metara od gola Kelna, ali sudija nije pokazao na faul. Keln napada, ali se crveno-beli odlično brani.

54. minut - Osako je imao dobru šansu, ali je Japanac bio neprecizan. Dobra šansa za "jarčeve".

50. minut - Arsenal u Londonu vodi 4:0 i tu je stvar gotova.
46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+1. minut - Gotovo je prvo poluvreme, Zvezda vodi 1:0.

44. minut - Arsenal vodi 3:0. Zvezda na korak do šesnaestine finala Lige Evrope.
41. minut - Nenad Krstičić najbolji akter meča. Svuda je na terenu iskusni vezista crveno-belih.
37. minut - Arsenal vodi 2:0 na "Emiratima", i jasno je da Zvezdi fali samo bod za evropsko proleće.

34. minut - Jojić je zapretio, ali samo do spoljne mreže Zvezde. Greške u defanzivi crveno-belih, kiksnuo je Stojković.

33. minut - Zvezda preti iz kontri. Keln bezopasan dosad.

23. minut - Zvezda blizu evropskom proleću.

22. minut - GOOOOOOL Prva, prava akcija, gol Slavoljub Srnić. Sjajna asistencija Krstičića, a Srnić je zakucao u mrežu "jarčeva". Auf Wiedersehen (doviđenja) odzvanja "Marakanom".

15. minut - Prvi korner za Zvezdu. Udarac Le Taleka, ali slabo.

14. minut - Dobre vesti iz Londona. Golom Debušija, Arsenal vodi protiv BATE Borisova. Zvezdi treba samo bod za prolazak.

13. minut - Prva odbrana Borjana. Sorensen je bio najviši u skoku, ali na pravom mestu bio je golman crveno-belih.

11. minut - Gosti napadaju, već tri kornera za goste, ali nema opasnosti po gol Crvene zvezde.

9. minut - Prva opasnost ispred gola Borjana. Le Talek odbija u korner.

6. minut - Nema uzbuđenja na startu meča.

1. minut - Utakmica je počela. Gostujući navijači su zapalili nekoliko destina baklji pre početka meča.