-40
0
Utorak 21.11.2017.
19:51 >> 20:23h

Liga šampiona: Maribor u nadoknadi zaledio Moskvu, Bešiktaš prošao u osminu finala (VIDEO)

Posle Mančester Junateda, Mančester Sitija, PSŽ, Bajerna, Barselone i Totenhema, plasman u osmini finala Lige šampiona izborio je i Bešiktaš. Turski šampion je na svom terenu igrao nerešeno sa Portom - 1:1 što mu je bilo dovoljno da kolo pre kraja grupne faze i matematički izbori plasman među 16 najboljih timova Starog kontinenta sa prvog mesta u Grupi G.

EFE/YURI KOCHETKOV
Luis Adrijano, napadač Spartaka, u duelu sa štoperom Maribora Martinom Milecom

Porto je poveo golom Felipea u 29. minutu, ali je 12 minuta kasnije Taliska doneo veliki bod crno-belima iz Istanbula. Srpski reprezentatuivac Duško Tošić igrao je za domaćina samo u prvih 45 minuta, a onda je na poluvremenu zamenjen zbog povrede.

Spartak je pogotkom Ze Luisa u 82. minutu poveo protiv Maribora, ali je u drugom minutu sudijske nadoknade drugi bod Slovencima doneo Jasmin Mešanović. Nekadašnji kapiten Zvezde Marko Petković konačno je našao mesto u prvoj postavi. Igrao je do 73. minuta kada ga je zamenio Zobnin.