0
Nedelja 01.10.2017.
18:05 >> 21:01h

Partizan nije iskoristio Zvezdin poraz, Čukarički uzeo bod u Humskoj

U poslednjem meču 12. kola Superlige Srbije Partizan i Čukarički su podelili bodove odigravši 0:0 u Humskoj. Crno-beli su se posle ove runde približili Crvenoj zvezdi na četiri boda zaostatka, ali nisu iskoristili u potpunosti poraz crveno-belih od Napretka u Kruševcu (1:0). Koliko su navijači Partizan bili nezadovoljni govore i zvižduci po okončanju meča, a bilo je i povika "Đukiću odlazi".

M. Todorović - Vesti
Detalj sa meča Partizan - Čukarički

Vrlo loše izdanje Partizana gosti sa Banovog brda nisu uspeli u potpunosti da iskoriste mada su imali dobre šanse preko Ognjena Mudrinskog, koji nije završio ovu utakmicu pošto je doživeo prelom noge u završnici meča.

Crno-beli osim nekoliko udaraca sa distance nisu imali gotovo nijednu šansu. Na kraju nije pomogao ni iskusni Saša Ilić koji u poslednjih 15-ak minuta nije uspeo da poveže redove svoje ekipe.

Partizan se probio na treće mesto na tabeli pošto ima bod manje od Vojvodine, ali i bolju gol razliku od Voždovca koji je takođe skupio 24 boda, dok vodeća Crvena zvezda ima 28. čukarički je na sedmoj poziciji sa 20 poena.

Sada sledi pauza zbog kvalifikacionih utakmica reprezentacija, a sledeći meč Partizan će odigrati 14. oktobra kada će gostovati Radniku u Surdulici, dok će Čukarički ugostiti ekipu Javora.

Partizan - Čukarički 0:0

Stadion: Partizana (Beograd)

Sudija: Srđan Jovanović (Beograd)

Žuti kartoni: Đuričković, Everton (Partizan) - Puškarić, Jovanović (Čukarički)

Partizan: Stojković, NR Miletić, Ostojić, Mitrović, Antonov, Everton, Marjanović (82 Ilić), Đuričković, Suma, Ožegović (46 Solomon), Tavamba.

Čukarički: Kirovski, Docić, Mudrinski (81 Zorić), Drinčić, Kajević (89 Milojević), Kopitović, Mićin (70 Jovanović), Ovusu, Jovanović, Puškarić, Bogosavac.

Rezultati, 12. kolo, Nedelja: Napredak - Crvena zvezda 1:0 (Mitrović 90+7), Partizan - Čukarički 0:0, Odigrano ranije: Vojvodina - Mladost 2:0, Mačva - Bačka 1:1, Borac - Radnik 3:1, Javor - Rad 3:2, Spartak - Radnički Niš 4:2, Voždovac - Zemun 6:1.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Tok meča:

Drugo poluvreme

KRAJ - Utakmica je završena Partizan - Čukarički 0:0, zaslućena podela bodova
90+2. minut - Loše "makazice" Solomona, lopta je jedva stigla do Kirovskog
90. minut - Igraće se još pet minuta nadoknade izgubljenog vremena
87. minut - Najveća šansa za Partizan na utakmici, Suma je šutirao po zemlji posle centaršuta Miletića, ali je Kirovski siguran
83. minut - Očajan udarac Solomona, visoko, nebu pod oblake

80. minut - Veliki peh za goste, Ognjenu Mudrinskom je polomljena noga

79. minut - Sve manje vremena i nade za crno-bele, igra uopšte ne obećava

70. minut - Udarac Tavambe sa ivice šesnaesterca, lopta ide preko gola

66. minut - Slobodnjak sa leve strane, ali očajan udarac Marjanovića
60. minut - Zvižduci sa tribina sve su glasniji, navijači nisu zadovoljni igrom crno-belih, na udaru je najviše Suma
50. minut - Ništa novo na terenu,prilično spora i bezidejna igra na obe strane
46. minut - Promena u domaćem timu, Solomon je zamenio Ožegovića

Prvo poluvreme

45. minut - Završeno je prvo poluvreme u Humskoj, deo navijača je igrače ispratio zvižducima

42. minut - Partizan potpuno bez ideje u prvom poluvremenu

29. minut - Mudrinski je pogodio prečku Stojkovićevog gola

21. minut - Kirovski brani udarac Antonova sa leve strane

16. minut - Dobra šansa za Miletića, lopta ide pored gola

13. minut - Bez velikih šansi na startu meča, klasično "ispitivanje snaga"
8. minut - Udarac Ožegovića brani Kirovski
1. minut - Utakmica je počela, sa centra su krenuli gosti