0
Subota 26.08.2017.
15:29 >> 20:24h

Premijer liga: Siti do pobede u 97. minutu, "đavoli" srušili Lester

U prvom meču 3. kola Premijer lige Mančester Siti je savladao Bornmut na "Vitali stadionu" sa 2:1 pogotkom Sterlinga u 97. minutu.

Tanjug/AP
U prva tri kola Siti nije poražen

Veći deo važnih stvari viđeno je već u prvih dvadesetak minuta kada su pala oba gola. Najpre su domaći poveli preko Danijelsa koji je postigao jedan od lepših golova u dosadašnjem delu sezone, a potom je vrlo brzo izjednačio Gabrijel Žesus.

Izgledalo je da neće biti pobednika pošto je sve do završnice ostao na snazi isti rezultat. Sudija Din je meč produžio za pet minuta, ali na isteku sedmog gol je postigao Rahim Sterling uz malu pomoć defanzivaca domaćeg tima.

Posle gola usledio je i kraći prekid pošto je deo navijača ušao u teren, a strelac pogotka je isključen zbog provociranja pristalica domaće ekipe. Umesto 95 meč je potrajao čak 100 minuta.

Mančester Junajted je ostvario i treću pobedu, bez primljenog gola u dosadašnjem toku meča. Tek u poslednjih 20 minuta "đavoli" su slomili otpor Lestera - 2:0, a golove su postigli Rašford i Fealini. Pre toga je Lukaku promašio penal, odnosno Šmajhel ga je pročitao. Nemanja Matić je bio standardno dobar u timu lidera Premijer lige, koji sada ima gol razliku - 10:0.

Rezultati, 3. kolo, Subota: Bornmut - Mančester Siti 1:2 (Danijels 13 - Žesus 21, Sterling 90+7), Kristal Palas - Svonsi 0:2 (Abraham 44, Aju 48), Hadersfild - Sautempton 0:0, Njukasl - Vest Hem 3:0 (Hoselu 36, Klark 72, Mitrović 86), Votford - Brajton 0:0, Mančester Junajted - Lester 2:0 (Rašford 70, Felaini 82). Nedelja: Čelsi - Everton (14.30), VBA - Stouk (14.30), Liverpul - Arsenal (17.00), Totenhem - Barnli (17.00).