0
Nedelja 26.02.2017.
18:07 >> 22:42h

Neverovatan preokret Reala, Mesi zadržao Barselonu u šampionskoj trci (VIDEO)

Derbi meč 24. kola Primere odigran je na Visente Kalderonu na kom je poslednji put gostovala Barselona (stadion se ruši, Atletiko se seli na novi stadion) i uspela je da osvoji sva tri boda u duelu sa Atletikom - 1:2 (0:0). U večernjem terminu Real je posle velikog preokreta savladao Viljareal sa 3:2 i tako se vratio na prvo mesto na tabeli.

Reuters
Mesi je ponovo presudio u važnom meču za Barsu

Osim opravdano poništenog gola Luisa Suareza zbog faula nad Janom Oblakom u prvom poluvremenu nije bilo previše interesantnih situacija, kao ni u prvom delu drugog. Sve je stalo u poslednju četvrtinu meča kada su viđena sva tri gola.

Najpre je gol “jorgandžija” posle nekoliko odbitaka u šesnaestercu zatresao Rafinja, ali je vođstvo gostiju trajalo samo šest minuta pošto je iskusni Godin lepim udarcem glavom posle slobodnog udarca sa boka uspeo da savlada Ter Štegena.

Eventualnim remijem najzadovoljniji bi bio Real koji bi tako bio u još povoljnijoj poziciji u šampionskoj trci, ali da se Madrid ni u kom slučaju ne raduje pobrinuo se tri minuta pre kraja Mesi pogotkom koji je praktično bio preslikan onom koji je dao Rafinja.

Realu se smešio poraz u Viljarealu pošto je domaćin u 56. Minutu vodio sa 2:0, ali su na kraju Madriđani ipak trijumfovali sa 3:2.

Pokretači preokreta bili su Bejl i Ronaldo, da bi džoker sa klupe Alvaro Morata u 83. minutu postavio konačan rezultat pa je “kraljevski klub” zadržao prednost koju je i pre ovog kola imao u odnosu na Barselonu i Sevilju.

Rezultati, 24. kolo, Nedelja: Espanjol - Osasuna 3:0 (Kajsedo 17, Hurado 46, Moreno 90+1), Atletiko Madrid - Barselona 1:2 (Godin 70 - Rafinja 64, Mesi 86), Atletik Bilbao - Granada 3:1 (Susaeta 11, Lekue 34, San Hoze 69 - Karsela Gonzales 14), Sporting Hihon - Selta 1:1 (Gomez 49pen - Aspas 75), Viljareal - Real Madrid 2:3 (Trigeros 50, Bakambu 56 - Bejl 64, Ronaldo 74pen, Morata 83), Petak: Las Palmas - Real Sosijedad 0:1, Subota: Alaves - Valensija 2:1, Betis - Sevilja 1:2, Leganes - Deportivo 4:0, Eibar - Malaga 3:0.