0
Subota 04.02.2017.
15:21 >> 15:24h

Razbijen i Arsenal: "Plavci" već mogu da pripreme šampanjac

Iako je ostalo 14 kola do kraja Premijer lige, Čelsi igra tako dobro i sigurno da "plavce" samo čudo može da spreči da ne osvoje titulu. U londonskom derbiju, četa Antonija Kontea očitala je lekciju Arsenalu - 3:1 (1:0) i definitivno izbacila "tobdžije" iz konkurencije za krunu.

Reuters
Sve "miriše" na titulu Čelsija: Slavlje "plavaca" posle gola Edena Azara

Domaćin je poveo posle sumnjivog gola Markosa Alonsa, kada je laktom razvalio Belerina, ali je sudija priznao pogodak. U nastavku, u 53. minutu, videli smo magiju Edena Azara. Dobio je Belgijanac loptu na centru, otresao Kokelana i onda se kao munja uputio ka golu Petra Čeha, promešao dvojicu "tobdžija" i matirao golmana gostiju za veliko slavlje na "Stamford Bridžu".

Sve dileme oko pobednika rešio je Seks Fabregas, koji je u 85. minutu iskoristio kiks golmana Čeha i postigao konačnih 3:0. Španac nije hteo da slavi gol protiv bivšeg kluba, dok je nekadašnji "plavac" neverovatno greškom "častio" Čelsi.

Sve što su uradili izabranici Arsena Vengera za 90 minuta bio je utešni gol Olivijea Žirua u poslednjim trenucima susreta.

Nemanja Matić je igrao standardno dobro, a dobio je žuti karton zbog jednog oštrog starta.