Sreda 16.11.2016.
13:38
M. Topalović - Vesti A

Magija Lea Mesija za pobedu Argentine, Čile i Brazil sigurni

Reprezentacija Argentine u okviru 12. kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo za područje Južne Amerike slavila je na domaćem terenu protiv Kolumbije rezultatom 3:0.

Reuters
OSTALI U IGRI: Slavlje reprezentativaca Argentine

Junak "Gaučosa" bio je Lionel Mesi koji je vodio svoju ekipu do veoma važne pobede, a baš on je u 10. minuti pogodio za vođstvo iz slobodnog udarca.

Vrlo brzo, posle samo 13 minuta Prato postiže pogodak i tako povećava vodstvo svoje ekipe. Utakmica je obilovala ružnim startovima s puno žutih kartona, a konačnog pobednika odlučio je Anhel di Marija u 84. minutu susreta, a asistent mu je bio i igrač utakmice Leo Mesi.

Čile je na svom stadionu upisao pobedu protiv Urugvaja rezultatom 3:1, a dva pogotka u postigao je Arsenalov Aleksis Sančez koji je pre meča bio pod zankom pitanja zbog lakše povrede. U finišu je Suarez promašio penal za goste.

Brazil je na gostovanju Peruu upisao novu pobedu. Streci su bili Gabriel Žesus i Augusto u drugom poluvremenu.