Petak 29.07.2016.
10:55
Tanjug A

Lalatović: Imamo realne šanse za plej-of

Trener fudbalera Vojvodine Nenad Lalatović je rekao da je njegov tim u duelu sa Dinamom iz Minska u Novom Sadu zaslužio pobedu (1:1) i da Vojvodina ima realne šanse da u revanšu obezbedi plasman u plej-of za grupnu fazu Lige Evrope.

M. Todorović
Trener Vojvodine Nenad Lalatović

- Od početka utakmice smo izašli veoma visoko i izvršili pritisak na njihovu zadnju liniju. Gol smo dali iz njihove greške, koja je bila plod naše agresivne igre. Znali smo da u drugom

Borovskij: Dobar rezultat

Trener Dinama iz Minska Sergej Borovskij je rekao da je njegov tim ostvario pozitivan rezultat, kao i da je Vojvodina pokazala da je kvalitetna ekipa.

- U odbrani smo stajali veoma dobro i napravili smo samo jednu grešku zbog koje smo i primili gol - rekao je Borovskij i dodao da su izmene koje je izvršio u drugom poluvremenu donele pozitivan rezultat.

poluvremenu možemo da imamo problem ukoliko dozvolimo njihovim igračima sredine terena da imaju duže kontakt sa loptom jer se radi o zaista odličnim igračima - rekao je Lalatović.

On je dodao da je njegova ekipa u drugom poluvremenu bila manje agresivna, ali da je i dalje stvarala više šansi, te da je, kako je rekao, zbog sopstvene greške primila gol iz kontranapada u samoj završnici utakmice.

- U svakom slučaju, pokazali smo da možemo da igramo ravnopravno sa rivalom i da u revanšu imamo realne šanse - istakao je Lalatović.

Šef stručnog štaba Vojvodine je na pitanje novinara zbog čega je Vojvodina u prvom poluvremenu bila mnogo bolja nego u drugom, rekao da je njegove igrače u prvom delu utakmice nosila publika, a da je u drugom poluvremenu i publika malo pala, a i njegovi igrači.

- Teško je svih devedeset minuta igrati presing, a žao mi je što svi zajedno na stadionu nismo više želeli pobedu - zaključio je lalatović i ponovio da Vojvodina ima aktivan rezultat.

Revanš utakmica između Dinama iz Minska i Vojvodine biće odigrana u Belorusiji u četvrtak, 4. avgusta.