0
Nedelja 15.05.2016.
19:47 >> 21:03h

Kec u Nišu, Partizan izgubio, Radnički u trci za Evropu

U poslednjoj utakmici 36. kola plej-ofa Superlige Srbije fudbaleri niškog radničkog pred svojim navijačima na stadionu Čair savladali su Partizan sa 1:0 i tom pobedom zadržali su šansu da sledeće sezone igraju u Ligi Evrope.

M. Todorović
Mladi Golubović je i danas u timu Partizana

Domaći tim je bio bolji akter tokom svih 90 minuta, ali nije stvarao mnogo prilika za gol. Jednu od njih iskoristio je Saša Marjanović lepim udarcem iskosa sa leve strane, a golman Jovičić nije imao šansu da zaustavi tu loptu.

U drugom delu Nišlije su loptu uglavnom držale na polovini protivnika koji je u Niš stigao u izmenjenom sastavu pošto je trener Ivan Tomić nekolicini prvotimaca već dao "voljno" do sledeće sezone.

Zanimljivo je da je ovo bila prva pobeda Radničkog protiv Partizana u Nišu još od 1994. godine.

Radnički je ovim trijumfom ostao u evropskoj trci sa Vojvodinom i Čukaričkim te će u poslednjem kolu u duelu sa Crvenom zvezdom pokušati da izbori treće ili četvrto mesto kako bi sledeće godine igrao u Ligi Evrope.

Superliga, plej-of, 6. kolo

Subota, 14. maj
Radnik - Crvena zvezda 1:4 (1:2)
(Deletić 10 - Katai 30, 45, Vijeira 56, Orlandić 89)

Tok meča:

Partizan bi eventualnom pobedom obezbedio drugo mesto, dok su Radničkom tri boda neophodna kako bi ostao u evropskoj trci sa Vojvodinom i Čukaričkim.

Većim delom prvog poluvremena na Čairu nije bilo previše uzbuđenja, ako izuzmemo pljusak koji je napravio pometnju među navijačima uglavnom na istočnoj tribini, dok su se oni najvatreniji prilično zabavljali pošto su se skinuli do pasa kako bi se okupali na prolećnoj kiši.

Prvo uzbuđenje i odmah gol, ali tek u 40. minutu kada je Saša Marjanović posle odlične asistencije umakao Bogosavcu i Milenkoviću, a toliko precizno je šutirao da golman Marko Jovičić jednostavno nije mogao da reaguje bolje.

Na poluvremenu utakmice rezultat je 1:0.

U 66. minutu i drugi put se zatresla mreža Partizana, ali je Milorad Mažić na asistenciju pomoćnika opravdano poništio gol jer se mladi Marko Mrkić našao u ofsajdu pre nego što je gurnuo loptu u gol.