0
Utorak 03.11.2015.
20:34 >> 23:02h

LŠ: Realu derbi, Runi kaznio "armejce", Siti u osmini finala (SVI GOLOVI)

Dva kola pre kraja grupne faze Lige šampiona poznata su dva sigurna učesnika osmine finala, a to su Real i Mančester Siti.

Reuters
Postigao 30.gol u Ligi šampiona: Vejn Runi, napadač Mančester Junajteda, slavi trijumf

U derbiju večeri, "kraljevski" klub nije briljirao, ali je uspeo da nanese prvi poraz PSŽ-u. Jedini pogodak na meču postigao je rezervista Madriđana Načo. "Sveci" su većim delom meča bili bolji rival, ali nisu uspeli da stignu do gola, a ispromašivao se Urugvajac Kavani. U drugom meču grupe A, posle tri poraza, konačno je slavio Šahtjor, protiv nejakog Malmea.

Srbi u Ligi šampiona

U utorak su na terenu bila petorica Srba. Aleksandar Kolarov je odigrao svih 90 minuta za "građane". Zoran Tošić (CSKA) je igrao protiv bivšeg kluba do 74. minuta, dok je Nikola Đurđić (Malme) zamenjen u 76. minutu meča u Lvovu. Ceo meč su odigrali i Nemanja Maksimović i Nenad Erić (Astana)

U grupi B, sve ekipe su u igri za osminu finala. Mančester Junajted je bio loš, ali je Vejn Runi u 79. minutu srušio moskovski CSKA. Dva minuta pre gola "đavola", Sejdu Dumbija je imao veliku šansu, ali je David de Hea čudesnim intervencijama sačuvao mrežu domaćina. PSV je ostao u trci za prva dva mesta, pošto je na "Filips areni" slavio protiv nemačkog vicešampiona Volfsburga.

Atletiko je razočarao protiv Astane, dok je Benfika izbila na prvo mesto grupe C pobedom nad Galatasrajem, a meč je sudio naš Milorad Mažić. Ovim trijumfom, lisabonski "orlovi" su na korak do osmine finala.

Posle poraza od Juventusa na "Etihadu", Mančester Siti je vezao i treći trijumf, ovaj put u Sevilji, i plasirao se u nokaut fazu najjačeg klupskog takmičenja. Juventus je na jedvite jade sačuvao bod u Menhengladbahu iako je skoro 40 minuta igrao sa desetoricom posle isključenja Ernanesa. "Staroj dami" treba bod u naredna dva kola da bi i teoretski obezbedila plasman u osminu finala.

GRUPA A

Real Madrid - PSŽ 1:0 (Načo 35)

Šahtjor - Malme 4:0 (Gladki 29, Srna 48 penal, Eduardo 55, Tešeira 73)

GRUPA B

PSV - Volfsburg 2:0 (Lokadija 56, De Jong 86)

Mančester Junajted - CSKA 1:0 (Runi 79)

GRUPA C

Astana - Atletiko Madrid 0:0

Benfika - Galatasaraj 2:1 (Žonas 52, Luisao 67 - Podolski 58)

GRUPA D

Borusija Menhengladbah - Juventus 1:1 (Džonson 18 - Lihtštajner 44)

Sevilja - Mančester Siti 1:3 (Tremulinas 26 - Sterling 8, Fernandinjo 11, Boni 36)

POGLEDAJTE SVE GOLOVE SA MEČECA GRUPE A, B, C i D!

90+4. minut - Završene su sve utakmice.

86. minut - PSV rešava pitanje pobednika protiv Volfsburga, strelac je iskusni napadač De Jong.

85. minut - Mažić je isključio Guitana iz Benfike. Može li Galata do novog izjednačenja sa igračem više?

79. minut - Vejn Runi je kaznio promašaj Dumbije, vodi Junajted. 30 gol Engleza u Ligi šampiona.

78. minut - Strašna šansa za Dumbiju da dovede CSKA u vođstvo protiv Mančester Junajteda, ali je čudesno intervenisao David de Hea.

73. minut - Šahtjor silan, i četvti gol u mreži nejakih Šveđana, strelac Tešeira.

67. minut - Benfika opet vodi, Luisao je strelac. Ovaj meč sudi naš Milorad Mažić.

58. minut - Lukas Podolski je doneo Galatasarajau izjednačenje u Lisabonu.

56. minut - Lokadija je doveo PSV u vođstvo protiv Volfsburga.

55. minut - Šahtjor ubedljiv, 3:0 protiv Malmea, strelac Eduardo da Silva.

53. minut - U nastavku susreta, Juventis će igrati sa desetoricom, isključen je Ernanes.

52. minut - Brazilac Žonas je doveo Benfiku u vođstvo protiv Galatasaraja na "Lušu".

48. minut - Prvi gol u nastavku. Šahtjor je povećao prednost protiv Malmea na 2:0. Strelac je bio Dario Srna iz penala.

44. minut - Juventus je izjednačio u Menhengladbahu. Pogodak je delo Švajcarca Lihtštajnera.

36. minut - Siti vodi u Sevilji 3:1, gol je postigao Vilfred Boni.

35. minut - Real vodi u derbiju večeri, strelac je Načo, koji je samo dva minuta pre gola zamenio povređenog Brazilca Marsela.

29. minut - Oleksandr Gladki je doveo Šahtjor u vođstvo 1:0 protiv Malmea.

26. minut - Sevilja je smanjila na 2:1 protiv Sitija. Gol je postigao Tremulinas. Andalužani se vraćaju u igru.

18. minut - Borusija vodi protiv Juventusa, strelac je Fabijan Džonson.

11. minut  - Novi hladan tuš u Sevilji, "građani" vode 2:0. U listu strelaca se upisao Fernandinjo.

8. minut - Prvi gol večeri, Siti vodi u Sevilji, strelac je Rahim Sterling. Asistent je Brazilac Fernandinjo.

1. minut - Počelo je svih sedam mečeva u grupama A, B, C i D.