0
Utorak 29.09.2015.
20:21 >> 11:10h

LŠ: Fenomenalni Mladenović, preokret Barse, Levandovski zgazio "modre" (SVI GOLOVI)

Sjajno veče u Ligi šampiona - čak 27 golova na osam mečeva. Junak kola je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Filip Mladenović, koji je sa dva prelepa gola protiv Rome doneo trijumf BATE Borisovu i nadu da Belorusi mogu da izbore jedno od prva dva mesta u grupi E.

Reuters
Ujeo Nemce: Luis Suarez postigao pobedonosni pogodak za Barsu

Posle 45 minuta, BATE je imao vođstvo od čak 3:0, zahvaljujući maestralnim golovima Srbina, ali je Roma uspela u nastavku da se trgne, unese neizvesnost, ali prva tri boda su na kontu Belorusa. I istoj grupi, Barselona se mučila protiv Bajera. Bez povređenog Lionela Mesija, šampin Evrope je gubio od "farmaceuta" do 80. minuta, a onda su za samo 100-ak sekundi Roberto i Suarez doneli tri boda Barsi.

Engleski klubovi su izgubili pet od šest mečeva u prva dva kola Lige šampiona!

Iznenađenje večeri je trijumf Olimpijakosa u Londonu protiv očajnog Arsenala. Gosti iz Pireja su dva puta vodili, "tobdžije" su dva puta brzo izjednačili, ali je u 67. minutu Islanđanin Finbogasan doneo veliku pobedu atinskim crveno-belima.

Bajern je zgazio zagrebački Dinamo, a nezadrživ je bio Poljak Robert Levandovski, koji je postigao tri gola i dokazao da je u strašnoj formi. Hrvatski šampion je bio katastrofalan u prvom poluvremenu, kada su odbrana i nesigurni golman Eduardo poklonili Bavarcima tri gola.

Golman Porta Iker Kasiljas postao je  novi rekorder po broju utakmica u fudbalskoj Ligi šampiona (152)!

Čelsi je nastavio sa očajnim igrama, a novu lekciju četi Žozea Murinja je očitao Porto, bivši klub trofejnog stručnjaka "plavaca". Jokonovićev Makabi je ponovo dokazao da nema šta da traži u najjačem takmičenju, a novi poraz šampion izraela doživeo je u Tel Avivu protiv Dinamo iz Kijeva.

Ruski šampion Zenit je sa dva trijumfa blizu plasmana u osminu finala Lige šampiona. U Sankt Peterburgu je pao Gent, dok je Valensija ostvarila važan trijumf u Lionu, golom Alžirca Fegulija.

GRUPA E

Barselona - Bajer Leverkuzen 2:1 (Roberto 80, Suarez 82 - Papadopulos 22)

BATE Borisov - Roma 3:2 (Staševič 8, Mladenović 12, 30 - Žervinjo 66, Torosidis 82)

Redosled: Barselona 4, Bajer Leverkuzen i BATE Borisov po 3, Roma 1 bod.

GRUPA F

Bajern - Dinamo (Z) 5:0 (Kosta 13, Levandovski 21, 55, 28, Gece 25)

Arsenal - Olimpijakos 2:3 (Volkot 35, Sančez 65 - Pardo 32, Fortunis 40, Finbogason 67)

Redosled: Bajern 6, Olimpijakos i Dinamo (Z) po 3, Arsenla bez bodova.

GRUPA G

Porto - Čelsi 2:1 (Andre 39, Majkon 52 - Vilijan 45+2)

Makabi Tel Aviv - Dinamo (K) 0:2 (Jarmolenko 4, Moraeš 51)

Redosled: Porto i Dinamo (K) po 4, Čelsi 3, Makabi bez bodova.

GRUPA H

Zenit - Gent 2:1 (Džuba 35, Šatov 67 - Maton 56)

Lion  - Valensija 0:1 (Feguli 42)

Redosled: Zenit 6, Valensija 3, Gent i Lion po 1.

POGLEDAJTE SVE GOLOVE!

90+5. minut - Gotove su utakmice, čak 27 golova na osam mečeva.

82. minut - Uzbudljiv finiš u Borisovu, Roma je smanjila na 3:2. U listu strelaca se upisao Grk Torosidis.

82. minut - To je šampion. Barsa je za samo dva minuta preokrenula rezultat. Strelac je Suarez.

80. minut - Konačno, Barselona je uspela da izjednači na "Nou Kampu" prko Roberta - 1:1.

67. minut - Zenit je ponovo poveo - 2:1, gol je postigao Oleg Šatov.

66. minut - Roma je smanjila u Borisovu, u listu strelaca se upisao Žervinjo - 3:1.

66. minut - Novo vođstvo Olimpijakosa u Londonu, strelac Finbogason - 3:2.

65. minut - Aleksis Sančez postiže izjednačujući gol za Arsenal protiv Olimpijakosa - 2:2.

56. minut - Gent je izjednačio u Sankt Peterburgu protiv Zenita, strelac je Maton.

55. minut - Levandovski postiže het-trik, Bajern vodi protiv hrvatskog šampiona - 5:0.

52. minut - Porto je ponovo poveo protiv Čelsija - 2:1. U listu strelaca se upisao Majkon.

50. minut - Žunior Moraeš je povaćao prednost Kijevljana u Tel Avivu.

45+3. minut - Završena su poluvremena, čak 16 golova na osam mečeva.

45+2. minut - Čelsi je izjednačio na "Dragau" protviv Porta, strelac je Vilijan.

42. minut - Sofian Feguli je doveo Valensiju u vođstvo u Lionu. Na svim mečevima, mreže su se tresle.

40. minut - Fortunis je ponovo doveo Olimpijakos u vođstvo. Očajna reakcija golmana "todbžija" Ospine.

39. minut - Andre je doveo Porto u vođstvo protiv Čelsija. Nastavljaju se muke "plavaca".

35. minut - Artem Džuba dovodi Zenit u vođstvo 1:0 protiv Genta.

35. minut - Radost Olimpijakosa trajala je samo tri minuta, Teo Volkot je izjednačio u Londonu.

32. minut - Felipe Pardo dovodi Olimpijakos u vođstvo protiv Arsenala na "Emiratima".

30. minut - Opet Mladenović, BATE vodi 3:0 protiv Rome. Sjajan Srbin postigao je još jedan evro gol.

28. minut - Bajern demolira Dinamo, strelac je opet Levandovski - 4:0.

25. minut - "Modri" pred katastrofom. Bajern vodi 3:0, a strelac je Mario Gece.

22. minut - Bajer je poveo u Barseloni, a strelac je Grk Kirjakos Papadopulos. Iznenađenje na pomolu.

21. minut - Levandovski je postigao drugi gol za Bajern protiv Dinama, posle velikog kiksa Zagrepčana. Asistent je Tijago Alkantara, a realizarot je bio raspucani Poljak.

13. minut - Bajern je poveo protiv zagrebačkog Dinama, a strelac je bio Brazilac Daglas Kosta.

12. minut - BATE vodi 2:0 protiv favorizovane Rome, a strelac je nekadašnji igrač Crvene zvezde Filip Mladenović.

12. minut - Arsenal i Bajern igraju viktoriju sa Olimpijakosom, odnosno Dinamom, ali nema još golova.

8. minut - Igor Staševič je postigao gol za BATE protiv Rome u Borisovu.

4. minut - Dinamo iz Kijeva je poveo u Tel Avivu. Srpki golman Predrag Rajković je već morao da vadi loptu iz mreže. Strelac je Andrej Jarmolenko.

1. minut - Počelo je svih osam mečeva širom Evrope.