0
Subota 26.09.2015.
15:41

PL: Sudije i Totenhem "uništile" Siti

Fudbaleri Totenhema pobedili su Mančester Siti na "Vajt Hart Lejnu" sa 4:1, u prvoj utakmici i jednom od derbija 7. kola Premijer lige.

Reuters
Najzad zatresao mrežu: Hari Kejn

Ekipa Maurisija Poketina nanela je Sitiju drugi uzastopni poraz, pa sada Mančester Junajted pobedom nad Sanderlendom ima priliku da se popne na čelo tabele, prvi put posle 17. avgusta 2013. godine.

Gosti su počeli odlično, odmah su pritiskom na sredini terena stekli veliku inicijativu, a posle nekoliko polušansi poveli u 25. minutu. Jaja Ture je povukao kontru, vukao je loptu više od 40 metara i uposlio De Brujnea koji je završio akciju na najbolji moghući način.

U nastavku prvog dela Totenhem je preuzeo kontrolu i izjednačio u 45. minutu. Ogromnu grešku napravio je pomoćni sudija kod akcije Totenhema, propustio je da dosudi ofsajd od barem dva metra, a u nastavku akcije Erik Dajer je izuzetno preciznim udarcem sa preko 30 metara pogodio sam ugao Kabaljerovog gola.

Taj gol potpuno je preokrenuo situaciju na terenu, pa je u nastavku Totenhem potpuno nadigrao rivala. Preokret je doneo Tobi Aldervireld u 50. minutu posle kornera i greške golmana Sitija, a 11 minuta kasnije napokon se upisao i Hari Kejn.

Sačekao je odbitak od stative posle maestralnog prekida Eriksena i lagano pogodio nebranjenu mrežu, ali se ispostavilo da je i on bio u ofsajdu. Do kraja meča Pelegrini je izveo povređenog Turea, kapitensku traku preuzeo je Aleksandar Kolarov, a Siti se potpuno raspao.

Tačku na veliku pobedu Totenhema stavio je Erik Lamela 11 minuta pre kraja pošto je driblingom izbacio Demikelisa i Kabaljera.